Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук

Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ТКАЧУК АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 546.711 : 548.736.4 : 537.312.3 : 538.214
Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні
властивості тернарних сполук
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Наукові керівники:
доктор хімічних наук, професор Сколоздра Роман Володимирович ,
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри неорганічної хімії.
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Стадник Юрій Володимирович, Львівський національний університет імені Івана Франка, старший науковий співробітник кафедри неорганічної хімії.
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Томашик Василь Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України, м. Київ, провідний науковий співробітник.
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Завалій Ігор Юліанович, Фізико-механічний інститут імені Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів, старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Інститут загальної та неорганічної хімії імені В.І. Вернадського НАН України,
м. Київ.
Захист відбудеться “ 18 ” квітня 2002 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005 м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “ 14 ” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 Яремко З.М.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Впровадження нових технологій вимагає створення принципово нових приладів, виробів і пристроїв, для реалізації яких потрібні матеріали з спеціальними фізичними та фізико-механічними властивостями. Одне з провідних місць серед таких матеріалів посідають інтерметаліди, які вже широко застосовуються в новій техніці.
Накопичення експериментальних даних про умови утворення, структуру і властивості дозволить зробити процес створення цих матеріалів цілеспрямованим, виникне можливість не тільки прогнозувати, а й одержувати матеріали з наперед заданими властивостями. Основою цілеспрямованого пошуку нових сполук є діаграми стану, які відображають характер взаємодії компонентів, фазовий склад сплавів, дають необхідні відомості про сумісність окремих елементів при різних температурах. Відомості про кристалічну структуру досліджуваних сполук важливі як з практичної так і з теоретичної сторони, бо з кристалічною будовою повязані фізичні властивості. Вивчення структури дозволяє встановити особливості взаємодії хімічних елементів та нові кристалохімічні закономірності. Визначення на атомному та електронному рівні механізмів, які обумовлюють електричні, магнітні, оптичні, механічні та інші властивості сплавів, дозволяє знайти найбільш перспективні напрямки створення матеріалів з потрібними властивостями і відмовитися від традиційного інтуїтивного чи заснованого на аналогіях довготривалого та багатовартісного шляху пошуку таких матеріалів.
На практиці ми завжди маємо справу з реальними кристалами, в яких існують різноманітні спотворення тривимірної періодичності ідеальної атомної ґратки: точкові дефекти, домішкові “чужі” атоми, дислокації, мікровключення інших фаз, тощо. Ці дефекти сильно, іноді кардинально, змінюють фізичні властивості кристалів, тому знання реальної структури необхідне як для пояснення поведінки кристалів, так і для контролю їх якості. Комплекс знань про симетрію, будову ідеальних і реальних кристалів служить основою для розуміння і передбачення їх властивостей, пошуку матеріалів з новими властивостями.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок