Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМАТОЛОГІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ НОМІНАЦІЇ ПОСУДУ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ (НА МАТЕРІАЛІ НАЗВ РЕАЛІЙ ПОБУТОВО-ВИРОБНИЧОГО ПРИЗНАЧЕННЯ)

СИСТЕМАТОЛОГІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ НОМІНАЦІЇ ПОСУДУ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ (НА МАТЕРІАЛІ НАЗВ РЕАЛІЙ ПОБУТОВО-ВИРОБНИЧОГО ПРИЗНАЧЕННЯ)

Назва:
СИСТЕМАТОЛОГІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ НОМІНАЦІЇ ПОСУДУ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ (НА МАТЕРІАЛІ НАЗВ РЕАЛІЙ ПОБУТОВО-ВИРОБНИЧОГО ПРИЗНАЧЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Донецький національний університет
Малюк Ольга Юріївна
УДК 808.3-31(043.3)
СИСТЕМАТОЛОГІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ
НОМІНАЦІЇ ПОСУДУ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
(НА МАТЕРІАЛІ НАЗВ РЕАЛІЙ ПОБУТОВО-ВИРОБНИЧОГО
ПРИЗНАЧЕННЯ)
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк-2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української філології та загального мовознавства Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Зеленько Анатолій Степанович,
Луганський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української філології та
загального мовознавства
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор
Лисиченко Лідія Андріївна,
Харківський державний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри української мови
кандидат філологічних наук, доцент
Познанська Віра Дмитрівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри української мови
Провідна установа Запорізький державний університет, кафедра української мови
Захист відбудеться “21” грудня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.051.04 по захисту дисертацій при Донецькому національному університеті за адресою 83055, м. Донецьк, вул. Університетська,24, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (340055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розіслано 20 листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор філологічних наук,
професор Сенів М.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення словникового складу мови як у синхронічному, так і діахронічному плані – найважливіше завдання мовознавства. На сучасному етапі розвитку лінгвістичної науки з’ясування системних відношень у лексиці, що виявляються при вивченні предметно-тематичних, лексико-семантичних груп, семантичних полів та ін., вимагає особливої уваги.
Дослідженню тематичних та лексико-семантичних парадигм у словниковому складі української мови присвячено ряд робіт, у яких розв’язуються системні відношення у різних лексичних єдностях, розглядаються питання системності лексики в цілому ( М.П.Кочерган, І.М.Гетьман, Л.А.Лисиченко та ін.).
Автори численних досліджень аналізують різні групи лексики (сільськогосподарську, зоологічну, ботанічну, рибальську та ін.).
Як складна система семантично й структурно різнотипних елементів предметно-тематична група (ПТГ) посуду (побутово-виробничого вжитку) на матеріалі української мови ще не була предметом спеціального дослідження.
Об’єктом вивчення є назви посуду сучасної української мови, зокрема назви посуду побутово-виробничого призначення, об’єднані трьома предметно-тематичними групами.
Предметом дослідження став процес номінації посуду побутово-виробничого вжитку сучасної української мови в аспектах систематологічному та культурологічному.
Актуальність дослідження. У зв’язку з необхідністю перевидання “Словника української мови” особливо актуалізуються проблеми української наукової семасіології, поглибленого аналізу структурно-семантичної організації лексики, зумовленості її елементів позамовними чинниками, реалізації нових підходів у відображенні національної моделі лексико-семантичної системи української мови.
Зв’язок з науковими планами. Дисертаційне дослідження виконане у системі кафедральної теми “Структурно-семантичне дослідження лексики української літературної мови та діалектного мовлення”, що охоплюється одним з семи пріоритетних напрямків розвитку науки в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка під заголовком “Етнолінгвістичні та літературні проблеми взаємозв’язку національних культур та мовного розвитку Сходу України”.
Джерела фактичного матеріалу. Парадигматичний аналіз здійснюється на лексичному матеріалі “Словника української мови” (1970-1980), оскільки саме тлумачний словник дозволяє встановити лексемний склад групи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИСТЕМАТОЛОГІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ НОМІНАЦІЇ ПОСУДУ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ (НА МАТЕРІАЛІ НАЗВ РЕАЛІЙ ПОБУТОВО-ВИРОБНИЧОГО ПРИЗНАЧЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок