Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ ТА ВНУТРІШНЯ ЄДНІСТЬ “КІНАРМІЇ” І. Е. БАБЕЛЯ

ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ ТА ВНУТРІШНЯ ЄДНІСТЬ “КІНАРМІЇ” І. Е. БАБЕЛЯ

Назва:
ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ ТА ВНУТРІШНЯ ЄДНІСТЬ “КІНАРМІЇ” І. Е. БАБЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШТЕЙНБУК ФЕЛІКС МАРАТОВИЧ
УДК 82. 09:821.161.2БабЮ7РомКонармияБабеля
ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ ТА ВНУТРІШНЯ ЄДНІСТЬ
“КІНАРМІЇ” І. Е. БАБЕЛЯ
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Кримському державному гуманітарному інституті Міністерства освіти та науки України, м. Ялта
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
ГУСЄВ Віктор Андрійович,
Дніпропетровський національний
університет, завідувач кафедри
порівняльного та російського літературознавства
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КАЛАШНИКОВА Ольга Леонідівна,
Академія митної служби України,
завідувач кафедри мистецтвознавчої
експертизи та гуманітарної підготовки
(м. Дніпропетровськ)
кандидат філологічних наук, професор
КОБЗЄВ Микола Олексійович,
Таврійський національний
університет ім. В.І.Вернадського,
професор кафедри російської
та зарубіжної літератури (м. Сімферополь)
Провідна установа – Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди,
кафедра російської і світової літератури
Захист відбудеться “19” червня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.12 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті (49025, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корп. 1, ауд. 804).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розіслано “16” травня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні десятиріччя підвищився інтерес дослідників до творчої спадщини І.Е.Бабеля (Г.Біла (Росія), Д.Фельдман (Росія), Р.Буш (Канада), Е.Коган (Франція), Е.Зіхер (Ізраїль), Ф.Чоат (США), Є. Добренко (США) та інші). Це зумовлено насамперед талантом письменника, його трагічною долею та складністю і суперечливістю художнього доробку Бабеля.
Разом з цим, у сучасному літературознавстві цілий ряд аспектів літературного надбання письменника залишається недостатньо розробленим. Це стосується передусім питань, пов’язаних з необхідністю жанрової ідентифікації творів І.Е.Бабеля та принципів їх внутрішньої єдності, на основі яких така ідентифікація була б можливою. Аналіз цієї проблеми проливає світло на безліч суперечностей, які пов’язані як з більш глибоким розумінням ідейного змісту текстів Бабеля, так і з питаннями, що стосуються поетики його творів. Крім цього, виявлення жанрової своєрідності може мати вирішальний характер у з’ясуванні текстологічного змісту творів, внаслідок чого дискусія щодо канонічності його окремих текстів могла б вважатися фактично вичерпаною.
Цікавим у цьому аспекті є, на наш погляд, аналіз жанрової своєрідності книги І.Е.Бабеля “Кінармія”. Так, визначення жанрової приналежності книги Бабеля викликає непересічний інтерес з точки зору реалізації у ній міжкультурного діалогу, який породжується не феноменом “бінаціональності” (І.Лєвін), а, радше, феноменом “поліцивілізаційності” (Ш.Маркіш) письменника. Такий аналіз “Кінармії” як певної, створеної автором цілісної системи, з об’єктивно притаманними цій системі принципами внутрішньої єдності та жанровими характеристиками, дозволяє віднайти ще не розкриті сторони художньої майстерності Бабеля та глибше осягнути творчий феномен письменника. Аналіз тексту в такому аспекті становить актуальність нашого дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалося у рамках плану науково-дослідницької роботи кафедри української та російської філології Кримського державного гуманітарного інституту. Тема дисертації затверджена Науковою радою НАН України з проблеми Класична спадщина та сучасна художня література (протокол № 4 від 21 листопада 2002 р.).
Метою роботи є цілісний, комплексний аналіз принципів внутрішньої єдності та жанрової своєрідності “Кінармії” І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ ТА ВНУТРІШНЯ ЄДНІСТЬ “КІНАРМІЇ” І. Е. БАБЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок