Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Професійний розвиток бібліотекарів у фаховихоб

Професійний розвиток бібліотекарів у фаховихоб

Назва:
Професійний розвиток бібліотекарів у фаховихоб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет культури і мистецтв
Трач Юлія Василівна
УДК 023.5:377.061.231 (477)
 
Професійний розвиток бібліотекарів у фахових
об'єднаннях України
Спеціальність 07.00.08. -
книгознавство, бібліотекознавство,
бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Чачко Ада Семенівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор кафедри
педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кобзар Борис Степанович,
Інститут проблем виховання АПН України,
головний науковий співробітник;
кандидат педагогічних наук, доцент
Пашкова Валентина Степанівна,
Центр інформаційних ресурсів відділу преси,
освіти та культури посольства США в Україні,
директор.
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра бібліотекознавства
Захист відбудеться 10 квытня 2001р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса,36).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса,36).
Автореферат розісланий 9 березня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Т.І. Ківшар
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Інтеграція України до світового співтовариства, її входження в єдиний інформаційний простір сприяли демократизації бібліотечної справи, одним із проявів якої стала активізація участі громадськості в усіх напрямах бібліотечної діяльності.
У “Законі України “Про внесення змін до Закону України “Про бібліотеки та бібліотечну справу” відмічено, що громадяни та їх об'єднання мають право брати участь у фінансуванні програм розвитку бібліотечної справи та підтримці творчих починань у діяльності бібліотек, що спонукає до забезпечення високого рівня освіти серед спеціалістів бібліотечної сфери.
Громадські професійні об'єднання бібліотекарів є важливою ланкою в системі безперервної фахової освіти. Відмінною ознакою професійного розвитку бібліотекарів у фахових об'єднаннях є залучення до даного процесу фахівців бібліотек різних систем і відомств; оптимальне поєднання загальноосвітньої та фахової підготовки; сприяння розвитку професійної свідомості; досягнення цілісності та наступності у навчанні й вихованні; а також створення умов для самоосвіти впродовж усього життя людини.
Основною метою навчання у бібліотечних об'єднаннях є динаміка фахового та особистісного самовдосконалення кадрів. У цьому зв'язку постає необхідність вивчення процесу професійного розвитку бібліотекарів у фахових об'єднаннях України, визначення шляхів його подальшого удосконалення, обґрунтування нових вимог, принципів і напрямів діяльності. Значення розробок, що виходять із системної впорядкованості безперервної бібліотечної освіти, а також можливостей її прогностичного моделювання та успішного управління ними, об'єктивно зростає.
Отже, актуальність дослідження зумовлена невідповідністю між існуючою необхідністю трансформації фахових знань, умінь, навичок у бібліотекарів і відсутністю науково обґрунтованих рекомендацій щодо участі бібліотечних об'єднань у процесі професійного розвитку працівників книгозбірень.
У дисертації досліджується роль фахових об'єднань України як громадських організацій у процесі професійного розвитку бібліотечних працівників.
Зв'язок із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах теми, передбаченої планом науково-дослідної роботи кафедри бібліотекознавства Київського національного університету культури і мистецтв "Трансформація бібліотечної науки, освіти, професії у демократичній Україні".
Об'єктом даного дослідження є: професійний розвиток бібліотекарів у фахових об'єднаннях України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Професійний розвиток бібліотекарів у фаховихоб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок