Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОСТІ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТІВ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОСТІ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТІВ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОСТІ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,12 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
ЖОРНОВА Ольга Іллівна
УДК 378.4 (477)
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОСТІ
СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Тернопіль - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькому національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
ТЕРЕЩУК Григорій Васильович, Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, перший проректор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
КОНДРАЦЬКА Людмила Анатоліївна,
Тернопільський національний
педагогічний університет ім. В. Гнатюка,
професор кафедри музикознавства, методики музичного виховання та акторської майстерності;
доктор педагогічних наук, професор
РОСТОВСЬКИЙ Олександр Якович,
Ніжинський державний університет
ім. М. Гоголя, завідувач кафедри музичної педагогіки та хореографії;
доктор педагогічних наук, професор
ПАДАЛКА Галина Микитівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, професор кафедри фортепіанного виконавства і художньої культури.
Захист відбудеться 26 жовтня 2007 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027.
Автореферат розісланий 25 вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глобальні об'єднувальні тенденції, конститутивні зміни в сфері праці, професіональна міграція радикально оновлюють виробництво та вимоги до фахівців. За цих умов високо цінується здатність у максимально обмежений термін пристосуватися до змін і зреалізувати креативний потенціал незалежно від рівня незбігання попередніх і нинішніх цінностей.
Порівняння виробничого колективу з сучасними пластичними масами, десантними загонами, спортивними командами, які створюються на вимогу дня, вирішують виробничі проблеми і знову повертаються до звичного стану (О. Тоффлер), думка про становлення нового типу творчості як звичної професійної діяльності (У. Бек, М. Гайо, М. Маффесолі, Ю. Сухарьов) спонукають до перегляду орієнтирів у професійній підготовці. Створення нового, що спричинює оновлення культурних смислів, визначено як культуротворчість.
Співвідношення в цьому процесі репродуктивної і продуктивної основ ускладнює розуміння природи культуротворчості і надає їй перехідного нечіткого характеру. З цим широко пропаговані в навчальних закладах культуротворчі практики у формі "серйозного" дозвілля (Р. Стеббінс) не усвідомлюються студентами як власний внесок у створення культури. Так, 53,78% із них впевнені, що це елітарний високостатусний фах, галузь діяльності осіб, чиєю спеціальністю є виробництво культури (мистецтво, письменництво, інші художні практики); кожен другий опитаний не вбачає в майбутній професійній діяльності культуротворчого потенціалу; 6,4% студентів припускають, що високих результатів у ній можна досягти без новостворень. З іншого боку, значна увага до творчості в університетах посилює центральну суперечність між заохочуванням дотримуватися правил як винятково позитивної властивості індивіда та високим соціальним статусом творчої особистості, якій властиво порушувати усталені правила.
Науковці в різні часи критерієм творчих пошуків називали виготовлення потрібного нового продукту (Й. Гердер, К. Маркс, Р. Вайсберг). Вітчизняні вчені також наголошують на корисних нововведеннях (Є. Андрос). Важливо, що саме необхідність і значущість для соціального оточення стала визначальною характеристикою культуротворчості в педагогічних розвідках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОСТІ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок