Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> візейські водорості донбасу (систематика, стратиграфічне значення, фаціальна приуроченість)

візейські водорості донбасу (систематика, стратиграфічне значення, фаціальна приуроченість)

Назва:
візейські водорості донбасу (систематика, стратиграфічне значення, фаціальна приуроченість)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,78 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут геологічних наук
сухов олег Анатолійович
УДК 561.22:551.735.1(477.6)
візейські водорості донбасу (систематика, стратиграфічне значення, фаціальна приуроченість)
04.00.09 – палеонтологія і стратиграфія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2008


Науковий керівник: | кандидат геолого-мінералогічних наук
Берченко Ольга Іванівна,
Інститут геологічних наук НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор геологічних наук
Ольштинська Олександра Петрівна,
Інститут геологічних наук НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат геолого-мінералогічних наук
Огар Віктор Володимирович,
Київський національний університет ім.. Тараса Шевченка,
доцент
Захист відбудеться “ 14 ” травня 2008 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. . при Інституті геологічних наук НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. О. Гончара, 55-б
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. О. Гончара, 55-б
Автореферат розісланий “ 7 ” грудня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.С. Рябоконь


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Візейський вік за сучасними хронометричними даними охоплює майже 19 мільйонів років, тобто дорівнює середньому і пізньому карбону разом. Це вік, мабуть, найбільшого за часи карбону поширення морських трансгресій, і, відповідно поширення карбонатних відкладів зони шельфу теплих морів. Значну роль в утворенні цих відкладів разом з іншою мікробіотою відігравали вапнисті водорості, особливо у побудові біогермних та рифоподібних споруд, з якими в Україні в останні часи пов’язують перспективи у пошуках нових родовищ нафти та газу.
У зоні зчленування Донецького басейну з Приазовським кристалічним масивом візейські відклади представлені майже 700 метровою товщею, 200 метрів з яких – це суцільні вапняки. Розкритий кар’єрами та природними процесами розріз цієї товщі набув значення стратотипового для п’яти регіональних горизонтів Доно-Дніпровського прогину, виділених за комплексами макро- та мікрофауни. Проте, не зважаючи, на місцями породоутворюючу роль вапнистих водоростей у складі візейських вапняків, вивчення цих викопних організмів носило переважно безсистемний характер і було супутнім поряд з вивченням форамініфер. Візейські водорості Донецького басейну не були монографічно описані, а їх стратиграфічне значення не до кінця з'ясоване. Усі ці фактори і обумовили актуальність роботи з вивчення вапнистих водоростей візе Донбасу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі стратиграфії і палеонтології палеозойських відкладів ІГН НАН України у рамках тем “Палеогеографічні, еволюційні і палеоекологічні критерії стратиграфічного поділу відкладів фанерозою України (№ державної реєстрації 0104U000058), “Стратиграфія та кореляція палеозойських відкладів нафто-газо-вугленосних провінцій (№ державної реєстрації 0199U002576).
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи було вивчення та монографічний опис вапнистих водоростей візейських відкладів Донбасу а також уточнення їх палеоекологічного та стратиграфічного значення.
Для досягнення поставленої мети вирішувались такі основні задачі:
1) вивчення систематичного складу візейських водоростей Донбасу;
2) дослідження особливостей їх вертикального поширення;
3) виявлення характерних водоростевих комплексів, як основи детального розчленування візейської товщі Донецького басейну та кореляція її з водоростевими комплексами інших регіонів.
4) ревізія номенклатури вапнистих водоростей родини Palaeoberesellaceae Mamet et Roux, 1974, надзвичайно поширеної в морях пізнього девону-раннього карбону;
5) встановлення фаціальної приуроченності вапнистих водоростей;
6) монографічний опис вивчених видів вапнистих водоростей;
7) складання атласу візейських водоростей Донбасу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: візейські водорості донбасу (систематика, стратиграфічне значення, фаціальна приуроченість)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок