Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державно-правовий механізм захисту прав неповнолітніх в Українській РСР (60-і – поч. 80-х рр. ХХ ст.)

Державно-правовий механізм захисту прав неповнолітніх в Українській РСР (60-і – поч. 80-х рр. ХХ ст.)

Назва:
Державно-правовий механізм захисту прав неповнолітніх в Українській РСР (60-і – поч. 80-х рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія внутрішніх справ України
несинова Світлана Василівна
УДК 340.0 (4УКР)
Державно-правовий механізм захисту прав неповнолітніх
в Українській РСР (60-і – поч. 80-х рр. ХХ ст.)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права,
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії держави та права Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, доцент Третьякова Тамара Анатоліївна, професор кафедри історії держави і права Національної академії внутрішніх справ України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Гончаренко Володимир Дмитрович, Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого (м. Харків), завідувач кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн
кандидат юридичних наук, доцент Шмоткін Олексій Вікторович, Національна академія служби безпеки України (м. Київ), завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа:
Національний університет внутрішніх справ МВС України (м. Харків).
Захист відбудеться 23.12. 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук у Національній академії внутрішніх справ України за адресою: м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
Автореферат розіслано 22.11. 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останніми роками в Україні активізувався процес перегляду існуючих нормативно-правових актів та створення нових, які б враховували сучасні суспільні відносини, що потребують правового закріплення. Ці акти мають бути узгоджені з міжнародними правовими документами, визнаними багатьма країнами світу, зокрема й Україною. Під час реалізації такої політики держави посилюється увага до визначення та захисту прав окремих верств населення, які потребують особливого ставлення з боку держави, і зокрема захисту прав дітей, що є сьогодні актуальним, а створення спеціального державно-правового механізму реалізації і захисту прав неповнолітніх, а також ювенальної юстиції як особливого апарату вирішення справ неповнолітніх є вкрай необхідним. Найбільш вдало це може бути здійснено за умови аналізу наукових розробок, синтезу теоретичної та нормативної бази із залученням переваг історичного досвіду нашої країни з цього питання.
Вивчення стану наукової розробки теми показує, що досі вона комплексно не досліджувалася спеціалістами у галузі права. Розглядались лише окремі її аспекти – охорона материнства та немовлят органами охорони здоров’я, охорона дитинства та підтримка сім’ї, що має дітей, захист прав неповнолітніх у навчально-виховному процесі закладів системи освіти тощо. При бажанні авторів охопити істотні сторони охорони дитинства спостерігається однобічність аналізу проблем, що стосуються неповнолітніх: вони або розглядаються з боку лікувально-профілактичної допомоги, або вивчаються види соціально-економічної підтримки сім’ї та дитини. При цьому право як інструмент охорони неповнолітніх випадає з поля зору.
У вивченні питань охорони прав неповнолітніх на сучасному етапі корисним є аналіз виникнення та розвитку органів держави та громадських організацій із захисту прав неповнолітніх протягом всієї історії Радянської держави. Особливо важливим для дослідження є процес створення і вдосконалення організаційних і правових форм в УРСР у 60-і – поч. 80-х рр. як складової частини державно-правового механізму, що забезпечував розв’язання проблеми захисту прав дитини.
Важливою подією у справі юридичного закріплення соціального становища неповнолітніх, створення системи гарантій їх прав стало прийняття у 1959 р. Генеральною Асамблеєю ООН Декларації прав дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Державно-правовий механізм захисту прав неповнолітніх в Українській РСР (60-і – поч. 80-х рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок