Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ УМІННЯ ПРАЦЮВАТИ З ПІДРУЧНИКОМ

ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ УМІННЯ ПРАЦЮВАТИ З ПІДРУЧНИКОМ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ УМІННЯ ПРАЦЮВАТИ З ПІДРУЧНИКОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,20 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ЯНЧЕНКО ОЛЬГА ЯКІВНА
УДК 373.31
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
УМІННЯ ПРАЦЮВАТИ
З ПІДРУЧНИКОМ
13.00.09 — теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ — 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, доцент
Кодлюк Ярослава Петрівна,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
професор кафедри педагогіки і методики початкового навчання
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бібік Надія Михайлівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар відділення дидактики, методики та інформаційних технологій в освіті;
кандидат педагогічних наук, доцент
Ігнатенко Наталія Вікторівна,
Державний вищий навчальний заклад “
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”,
декан педагогічного факультету
Провідна установа: | Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, кафедра теорії та методики початкового навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 9 березня 2006 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 8 лютого 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
|
Л. Д. Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь розробленості проблеми. Перехід людства до інформаційного суспільства зумовлює зміну пріоритетів розвитку національного шкільництва, основними серед яких є, як зазначено в Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), виховання відповідальної особистості, здатної до самоосвіти і саморозвитку, яка вміє опрацьовувати різноманітну інформацію, використовувати набуті знання і вміння для творчого розв’язання проблем. Такий підхід націлює на формування в учнів навичок самостійної роботи, оволодіння вмінням працювати з книгою та іншими джерелами знань.
Важлива роль у розв’язанні вказаних завдань належить початковій ланці освіти, оскільки саме тут закладаються базові освітні компетентності як фундамент успішного засвоєння змісту освіти, цілісного формування особистості школяра. Згідно з Державним стандартом початкової загальної освіти школа першого ступеня покликана розвивати здібності учнів, створювати умови для самовираження в різних видах діяльності, повноцінного оволодіння всіма компонентами навчальної діяльності, зокрема загальнонавчальними уміннями та навичками (умінням учитися), одним із провідних серед яких визнано уміння працювати з підручником.
Аналіз спеціальної літератури свідчить про те, що зазначена проблема не є новою у психолого-педагогічній літературі. Психологічні й дидактичні аспекти формування уміння працювати з підручником знайшли відображення у дослідженнях навчальної діяльності учнів і її структури (В. В. Давидов, Д. Б. Ельконін, А. К. Маркова та ін.); сутності понять “уміння” та “навички” (Ю. К. Бабанський, О. Є. Дмитрієв, В. О. Онищук та ін.); класифікації загальнонавчальних умінь і навичок та підходів до їх формування (Ю. К. Бабанський, Н. А. Лошкарьова, В. Ф. Паламарчук, О. Я. Савченко, А. В. Усова та ін.); формування у школярів позитивних мотивів навчання, пізнавальних потреб та інтересів (Н. М. Бібік, В. М. Матюхіна, Г. І. Щукіна та ін.).
Проблема формування в молодших школярів уміння працювати з підручником тісно пов’язана з теорією шкільного підручника — галуззю науки, що вивчає основні характеристики цього виду навчальної літератури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ УМІННЯ ПРАЦЮВАТИ З ПІДРУЧНИКОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок