Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ АНТОНА ПЕТРУШЕВИЧА

ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ АНТОНА ПЕТРУШЕВИЧА

Назва:
ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ АНТОНА ПЕТРУШЕВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Королько Андрій Зіновійович
УДК 94(477)
ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
АНТОНА ПЕТРУШЕВИЧА
Спеціальність: 07.00.01-Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
академік АН вищої школи України,
заслужений діяч науки і техніки України
Грабовецький Володимир Васильович,
Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника, завідувач
кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Михайлина Павло Васильович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор
кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Соляр Ігор Ярославович,
Український державний
лісотехнічний університет (м. Львів),
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Інститут українознавства імені Івана
Крип'якевича НАН України (м. Львів)
Захист відбудеться 27.02.2002 року о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному
університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2,
корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького
національного університету імені Юрія Федьковича ( 58012, м. Чернівці,
вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 25.01.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карпо В. Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом тривалого часу наукова спадщина видатних українських науковців замовчувалася, а не рідко і грубо фальсифікувалася. Тому тепер, коли відбувається хоч і запізнілий у часі, але закономірний процес переоцінки цінностей, ми повертаємо собі забуті імена вчених, письменників, державних діячів, які вивчали історичне минуле країни. Багатьох із них відкриваємо для себе вперше.
В останні роки українська історіографія збагатилася синтетичними дослідженнями, які по новому розглядають наукову та громадсько-культурну спадщину таких відомих істориків, як М.Грушевський, Д.Дорошенко, М.Костомаров, І.Крип'якевич та інші. Незважаючи на це, в сучасній українській історіографії катастрофічно не вистачає робіт, які б на широкому, належним чином опрацьованому фактичному матеріалі розкривали і по новому переосмислювали загальні характеристики надбань українських вчених у вивченні різноманітних проблем історії України.
Важливим на сьогодні є відтворення загальної картини досліджень, які мають персоналійний або біоісторіографічний характер. Відсутність таких робіт, присвячених визначним і неординарним українським історикам, істотно ускладнює реконструкцію у всій багатогранності і суперечності реального розвитку та тенденцій історіографічних процесів і виявлення ступеня вирішення актуальних наукових проблем. Дані наукові дослідження вимагають залучення широкого кола джерел, визначення тої суспільно-політичної атмосфери, у якій науковець жив.
Антон Степанович Петрушевич, проживши 92 роки, своєю невтомною працею вніс значний вклад у розвиток вітчизняної історичної науки. Він був професійним істориком, його творчий доробок складає 245 праць із найрізноманітніших галузей історичного знання: історії України, археології, історії церкви, нумізматики, музеєзнавства, джерелознавства, історичної географії, генеалогії, а також з лексикографії, слов'янської філології, мовознавства. Продуктивною була діяльність і на громадській ниві. Вийшовши з когорти греко-католицького духовенства, він від самого початку українського національного відродження 1848 року залишався провідним діячем суспільно-політичного та національно-культурного руху Галичини.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є науково-дослідна, науково-організаційна, громадсько-культурна і суспільно-політична діяльність Антона Петрушевича.
Об'єкт дослідження. Об'єктом дослідження є весь комплекс джерел та матеріалів, що стосуються життєвого шляху та діяльності видатного українського історика і громадського діяча Антона Петрушевича, його наукової спадщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ АНТОНА ПЕТРУШЕВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок