Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРМАНСЬКИЙ МОНАСТИР ТА МІЖКОНФЕСІЙНА БОРОТЬБА НА ВОЛИНІ В КІНЦІ ХVІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІ СТОЛІТТЯ

ДЕРМАНСЬКИЙ МОНАСТИР ТА МІЖКОНФЕСІЙНА БОРОТЬБА НА ВОЛИНІ В КІНЦІ ХVІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІ СТОЛІТТЯ

Назва:
ДЕРМАНСЬКИЙ МОНАСТИР ТА МІЖКОНФЕСІЙНА БОРОТЬБА НА ВОЛИНІ В КІНЦІ ХVІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,01 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет “Острозька академія”
ЛОПАЦЬКА Наталія Миколаївна
УДК 271 “15/16” (477.8):94 (477.8)
ДЕРМАНСЬКИЙ МОНАСТИР
ТА МІЖКОНФЕСІЙНА БОРОТЬБА НА ВОЛИНІ
В КІНЦІ ХVІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІ СТОЛІТТЯ
09.00.11 – релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Острог – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету „Острозька академія”.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Кулаковський Петро Михайлович,
доцент кафедри державно-правових
дисциплін Національного університету “
Острозька академія”
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Надтока Геннадій Михайлович,
завідувач сектора стратегічного партнерства
Національного інституту стратегічних
досліджень, відділ стратегічного
партнерства;
кандидат історичних наук, доцент
Киричук Олександра Степанівна,
доцент кафедри європейської інтеграції
та права Львівського регіонального інституту
державного управління
Національної академії державного
управління при Президентові України
Провідна установа: Полтавський державний
педагогічний університет
імені В.Г. Короленка
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 11 квітня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 48.125.01 у Національному університеті „Острозька академія” Кабінету Міністрів України (35800, м. Острог, вул. Семінарська, 2, ауд.16).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету „Острозька академія” (35800, м. Острог, вул. Семінарська, 2).
Автореферат розісланий 7 березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Павлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В історії Волині кінця ХVІ – середини ХVІІ ст. однією з найважливіших тенденцій політичного і релігійного життя стало міжконфесійне протистояння, спровоковане укладенням Берестейської унії 1596 р. Задумана як акція, що мала посприяти виходу православ’я з кризи, унія через кулуарний характер підготовки та укладення відразу ж спричинилася до створення потужного табору опонентів, який очолив князь В.-К. Острозький. Маючи в своєму розпорядженні практично необмежені ресурси, впливаючи на численну клієнтуру і просто рядову шляхту, князь зібрав спочатку в Острозі, а згодом у Дермані цвіт тогочасної української еліти, завдання якої полягало у веденні полеміки з уніатами. Ця діяльність не могла провадитися автономно; вона опиралася на численні православні релігійні осередки, розташовані у володіннях В.-К. Острозького. Серед них одне з перших місць належало Дерманському Свято-Троїцькому монастирю – одній із найзаможніших волинських обителей того часу. Наприкінці ХVІ – на початку ХVІІ ст. вона була осередком, де провадилася бурхлива друкарська, освітня, просвітницька та політично-релі-гійна робота. У 1620–1630-х рр. після смерті останнього чоловічого нащадка роду Острозьких право патронату над монастирем перейшло до князів Заславських, які зініціювали процес переходу його на унію. Перебудова релігійних засад обителі йшла важко, незважаючи на ке-рівництво таких визначних представників унії як М. Смотрицький і І. Дубович. Монастир залишила частина ченців, зросла кількість кон-ф-ліктів переважно з православним населенням, яке проживало у його володіннях. Обитель вступила у період кризи, яка поглибилась у часи повстання під керівництвом Б. Хмельницького.
На сьогодні в історіографії переважає доволі однобічна характеристика Дерманської обителі в досліджуваний період. Представлена пере-ва-жно працями росій-ських і українських дослідників, ця характеристи-ка протиставляє православний і уніатський період в історії монастиря за схемою: прогрес – регрес. Однак, така позиція, сформована у суто проправославному руслі, вимагає переосмислення, більш ґрунтовного до-слідження проблеми співіснування унійних та неунійних осередків Во-лині, з метою визначення їх ролі у економічному, сус-пільному, культурно-просвітницькому, освітньому та релі-гійному житті цього регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДЕРМАНСЬКИЙ МОНАСТИР ТА МІЖКОНФЕСІЙНА БОРОТЬБА НА ВОЛИНІ В КІНЦІ ХVІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок