Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ФІЛЬТРУВАЛЬНІ І КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ НА ОСНОВІ НЕПЕРЕРВНИХ ВОЛОКОН З БАЗАЛЬТОВИХ ГІРСЬКИХ ПОРІД

ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ФІЛЬТРУВАЛЬНІ І КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ НА ОСНОВІ НЕПЕРЕРВНИХ ВОЛОКОН З БАЗАЛЬТОВИХ ГІРСЬКИХ ПОРІД

Назва:
ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ФІЛЬТРУВАЛЬНІ І КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ НА ОСНОВІ НЕПЕРЕРВНИХ ВОЛОКОН З БАЗАЛЬТОВИХ ГІРСЬКИХ ПОРІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Цибуля Юрій Львович
УДК 666.189.2; 666.19
ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ФІЛЬТРУВАЛЬНІ І КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ НА ОСНОВІ НЕПЕРЕРВНИХ ВОЛОКОН З БАЗАЛЬТОВИХ ГІРСЬКИХ ПОРІД
Спеціальність 05.23.05 – Будівельні матеріали і вироби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дозволяю до друку і в світ тиражем 100 примірників
проректор з наукової роботи КНУБА
д.т.н., професор П.В. Кривенко
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному Науково-дослідному інституті в'яжучих речовин і матеріалів ім. В.Д. Глуховського при Київському національному університеті будівництва і архітектури.
Науковий керівник - | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Мохорт Микола Аркадійович,
Державний Науково-дослідний інститут в'яжучих речовин і матеріалів ім. В.Д. Глуховського при Київському національному університеті будівництва і архітектури, старший науковий співробітник |
Офіційні опоненти - | доктор технічних наук, професор
Філатов Лев Григорович,
Сумський національний аграрний університет, професор кафедри архітектури і будівництва | - | кандидат технічних наук
Гірченко Анатолій Георгійович,
Інситут хімії поверхні Національної АН України, заступник директора з виробництва, завідувач Конструкторсько-технологічного бюро
Провідна установа - | Державна академія будівництва й архітектури, м. Одеса
Захист відбудеться 18.06. 2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.05 “Підвалини та фундаменти. Будівельні матеріали та вироби” Київського національного університету будівництва й архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31, ауд 466.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Київського національного університету будівництва й архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий 14.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук Г.Р.Блажис
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Сучасний рівень розвитку промислового виробництва композиційних і фільтрувальних матеріалів на основі неперервних волокон висуває усе більш жорсткі вимоги до екологічної безпеки технологічних процесів виробництва волокон і матеріалів на їх основі, підвищення надійності і довговічності виробів, а також підвищення їх хімічної стабільності, що забезпечує зниження факторів негативного техногенного впливу на природу і людину.
Пошук надійних альтернативних, менш екологічно небезпечних технологій і матеріалів стимулював значний інтерес до виробів з неперервних волокон на основі базальтових гірських порід, що спостерігається в останнє десятиліття. Базальт, як природний мінерал, не виділяє при плавленні шкідливих компонентів і легко утилізується, а унікальна комбінація високої температурної стабільності, хімічної стійкості і механічної міцності робить базальтові волокна потенційними конкурентами не тільки для скляних, але і для високомодульних і високотемпературних хімічних волокон при виробництві матеріалів різного функціонального призначення на їх основі.
Таким чином, розробка високотемпературних фільтрувальних і композиційних матеріалів на основі неперервних волокон з базальтових гірських порід є актуальною.
Крім поліпшення якості фільтрації і зниження експлуатаційних витрат на очищення гарячих хімічно активних газів, застосування фільтрувальних матеріалів на основі неперервних волокон з базальтових гірських порід дозволяє забезпечити вторинний екологічний ефект у порівнянні з виробами, що застосовуються для аналогічних цілей у даний час.
Так, заміна широко застосовуваних, наприклад, у цементній промисловості мембранних фільтрів на основі скляних волокон на комбіновані тканини з базальтових волокон дозволяє знизити ризик забруднення навколишнього середовища высокотоксичними металами і їх оксидами, що входять до складу шихти для виробництва як звичайних боросилікатних стекол, так і спеціальних стекол з високою температурною і хімічною стійкістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ФІЛЬТРУВАЛЬНІ І КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ НА ОСНОВІ НЕПЕРЕРВНИХ ВОЛОКОН З БАЗАЛЬТОВИХ ГІРСЬКИХ ПОРІД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок