Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗБІРНИХ ВІДРІЗНИХ РІЗЦІВ ДЛЯ ВАЖКИХ ВЕРСТАТІВ ШЛЯХОМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІЦНОСТІ РІЗАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ НА СТАДІЇ ПРОЕКТУВАННЯ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗБІРНИХ ВІДРІЗНИХ РІЗЦІВ ДЛЯ ВАЖКИХ ВЕРСТАТІВ ШЛЯХОМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІЦНОСТІ РІЗАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ НА СТАДІЇ ПРОЕКТУВАННЯ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗБІРНИХ ВІДРІЗНИХ РІЗЦІВ ДЛЯ ВАЖКИХ ВЕРСТАТІВ ШЛЯХОМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІЦНОСТІ РІЗАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ НА СТАДІЇ ПРОЕКТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Міранцов Сергій Леонідович
УДК621.9.025
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗБІРНИХ ВІДРІЗНИХ РІЗЦІВ ДЛЯ
ВАЖКИХ ВЕРСТАТІВ ШЛЯХОМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІЦНОСТІ
РІЗАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ НА СТАДІЇ ПРОЕКТУВАННЯ
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 05.03.01 – “Процеси механічної обробки,
верстати та інструменти”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Металорізальні верстати та інструменти” Донбаської державної машинобудівної академії Міністерства освіти і науки України (м. Краматорськ).
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Гузенко Віталій Семенович, Донбаська державна машинобудівна академія (м. Краматорськ), доцент кафедри металорізальних верстатів та інструментів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Матюха Петро Григорович, Донецький національний технічний університет (м. Донецьк), завідувач кафедри “Металорізальні верстати та інструменти”,
кандидат технічних наук, доцент Тарасюк Анатолій Петрович, Українська інженерно-педагогічна академія (м. Харків), проректор з навчальної роботи та виробничому навчанню.
Провідна установа:
Національний технічний університет “ХПІ” Міністерства освіти та науки України, кафедра “Різання матеріалів та різальний інструмент”, м. Харків.
Захист відбудеться “23” січня 2003р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.052.04 у Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, корпус 6, аудиторія 6.202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58.
Автореферат розісланий “20” грудня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Т.Г. Івченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасні економічні умови, у яких працюють машинобудівні і верстатобудівні підприємства України, вимагають безупинного підвищення ефективності обробки, обумовленою продуктивністю і собівартістю.
Підвищення продуктивності механічної обробки на важких верстатах обмежується деякими технологічними операціями, однією з яких є відрізка. Операція відрізки на важких верстатах являє собою невільне різання, що характеризується деякими особливостями. Відрізні різці працюють зі значними питомими навантаженнями на різальні леза в умовах утрудненого відводу стружки, що приводить до великої кількості поломок різальних пластин. Крім того, знижена жорсткість технологічної системи при відрізуванні, що є наслідком наявності великих вильотів різців, приводить до виникнення коливань інструмента в процесі різання.
Статистичні дані по експлуатації збірних відрізних різців для важких верстатів показують, що відмови зазначених конструкцій різців до досягнення нормативного критерію зносу складає до 80%. Це веде до підвищеної витрати твердого сплаву і зниженню техніко-економічних показників процесу обробки, підвищенню собівартості.
Зв'язок роботи з науковими програмами кафедри. Виконана робота здійснювалася в рамках науково-дослідної теми Д-06-96 “Розробка теорії системного аналізу технологічних систем зі складною структурою стосовно до машинобудівних підприємств і об'єднань” (реєстраційний номер №0198U004244).
Мета роботи і задачі досліджень. Мета роботи – підвищення ефективності збірних відрізних різців для важких верстатів шляхом визначення раціональних конструктивних параметрів різальної пластини та поліпшення жорсткості її кріплення, що забезпечує підвищення продуктивності і зниження собівартості відрізних операцій.
Для реалізації поставленої мети вирішені наступні задачі:
1. Розроблено прикладну програму для ПЕОМ розрахунку тривимірного напружено-деформованого стану різальних пластин з використанням методу кінцевих елементів.
2. Досліджено напружено-деформований стан пластин відрізних різців за допомогою методу кінцевих елементів для визначення величини і характеру розподілу нормальних і еквівалентних напружень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗБІРНИХ ВІДРІЗНИХ РІЗЦІВ ДЛЯ ВАЖКИХ ВЕРСТАТІВ ШЛЯХОМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІЦНОСТІ РІЗАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ НА СТАДІЇ ПРОЕКТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок