Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналітичне використання реакцій нітрогеновмісних фосфоліпідів та полімерних сполук з 12-молібдофосфатом

Аналітичне використання реакцій нітрогеновмісних фосфоліпідів та полімерних сполук з 12-молібдофосфатом

Назва:
Аналітичне використання реакцій нітрогеновмісних фосфоліпідів та полімерних сполук з 12-молібдофосфатом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Український державний хіміко-технологічний університет
головей олена петрівна
УДК 543.553.4:543.257.1
Аналітичне використання реакцій нітрогеновмісних
фосфоліпідів та полімерних сполук з 12-молібдофосфатом
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Ткач Володимир Іванович
Український державний хіміко-технологічний університет,
завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Логінова Лідія Павлівна
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, м. Харків,
завідувач кафедри хімічної метрології
кандидат хімічних наук, доцент
Вишнікін Андрій Борисович
Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ,
доцент кафедри аналітичної хімії
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра аналітичної хімії, м. Київ.
Захист відбудеться “04” березня 2005 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна,8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна,8).
Автореферат розісланий “ 01 ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініелле І.Д.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Кількісне визначення органічних нітрогеновмісних речовин в різних видах промислової продукції та об’єктах навколишнього середовища є актуальним питанням аналітичної хімії. Актуальність цієї задачі набуває ще більшого значення на фоні існуючих методів аналізу нітрогеновмісних органічних речовин (неводне титрування, гравіметричний, хроматографічний, спектрофотометричний методи), які відзначаються складністю та довготривалістю етапів пробопідготовки, використанням токсичних і летких органічних розчинників, багатостадійністю аналізу та коштовністю апаратури.
Біологічно активні нітрогеновмісні речовини природного походження – фосфоліпіди – приймають активну участь у біохімічних процесах живих організмів, і тому широко застосовуються як антиоксиданти та емульгатори в медичній, фармацевтичній, косметичній та харчовій промисловості, а також при виробництві антикорозійних мастил для сталевих труб і прокату. Використання добавки до електролітів цинкування на основі полісульфону N,N-диметил-N,N-діаліламоній хлориду дозволяє вдосконалити функціональні властивості цинкових покриттів та підвищити екологічну безпеку виробництва. Тому важливою проблемою є визначення вмісту нітрогеновмісних фосфоліпідів та полімерних сполук у торгових формах промислової продукції та залишкових кількостей в об’єктах навколишнього середовища.
Для вирішення цієї проблеми перспективними є електрохімічні методи аналізу (іонометрія та амперометрія), які поєднують чутливість і селективність з експресністю, доступністю та невисокою вартістю обладнання. Значно полегшує вирішення цієї задачі використання як аналітичних реагентів гетерополіаніонів (ГПА) структури Кеггіна, різноманітні властивості яких вигідно відрізняють їх від традиційних органічних протиіонів електродноактивних речовин (ЕАР) при розробці іоноселективних електродів (ІСЕ). Вивчення реакції взаємодії ГПА з органічними катіонами (ОК) нітрогеновмісних сполук дає змогу використовувати дану реакцію як аналітичну в амперометричному титруванні, а малорозчинний продукт цієї реакції з іонно-асоціативним характером зв’язку між ГПА і ОК – як ЕАР при розробці ІСЕ, оборотних до визначуваного органічного катіона.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з державними бюджетними темами Українського державного хіміко-технологічного університету: “Електрохімічні, фотометричні і хроматографічні методи аналізу біоактивних речовин, благородних металів, об’єктів навколишнього середовища та способи їх пробопідготовки, розділення і концентрування” (номер державної реєстрації 0102U001948), “Гетерополіаніони структури Кеггіна як аналітичні реагенти на азотвміщуючі органічні лікарські та біоактивні речовини” (номер державної реєстрації 0101U005037).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Аналітичне використання реакцій нітрогеновмісних фосфоліпідів та полімерних сполук з 12-молібдофосфатом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок