Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств

Організаційно-економічний механізм визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств

Назва:
Організаційно-економічний механізм визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,59 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний торговельно-економічний університет
Філатова Ганна Олександрівна
УДК 339.944.003.13
Організаційно-економічний механізм визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств
Спеціальність: 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент,
Чаюн Тетяна Іванівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, доцент,
Чужиков Віктор Іванович
Київський національний економічний університет, заступник завідувача кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Шевчик Михайло Григорович
Національний аграрний університет, доцент кафедри маркетингу
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та прикладної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “_____” __________________ 2004 р. о _______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м.Київ–156, вул. Кіото, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м.Київ–156, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий “_____”_______________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Морозова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Україна знаходиться на важливому етапі входження в систему світових господарських зв’язків, від успішної реалізації якого залежить не тільки динаміка зовнішньої торгівлі, але й можливість розвитку держави як органічної підсистеми світового господарства. Важливою умовою успішного функціонування системи зовнішньоекономічної діяльності України в комплексі міжнародного обміну є вдосконалення системи оцінки її результатів.
Характерною ознакою становлення України як незалежної держави зі світовим рівнем розвитку національної економіки є загальна зосередженість на дослідженні проблематики ефективного входження вітчизняного господарського комплексу до глобального ринку та посідання ним гідного місця у міжнародній системі. Близько 60% валового внутрішнього продукту України формується за рахунок зовнішньоторговельного обороту, тому проблема підвищення ефективності зовнішньоторговельних операцій, зокрема, експортних, набуває подальшої значущості.
Головною ланкою даного процесу стає підприємство як господарюючий суб’єкт. Формування асортименту високо-технологічної конкурентноспроможної продукції з урахуванням вимог не тільки внутрішнього, а й зовнішніх ринків для забезпечення ефективності збуту зумовлює необхідність розробки нових підходів щодо обґрунтування організаційно-економічного механізму визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств.
Наукового переосмислення потребують як базові підходи до визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств, так і її методологічне забезпечення. Одним з підходів могла б стати побудова організаційно-економічного механізму визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств, який би врахував особливості функціонування господарюючого суб’єкта на сучасному етапі. Тому наукове дослідження цієї проблеми є актуальним, оскільки відпрацювання теоретичних положень і методичних підходів здійснення аналізу й оцінки ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств, виявлення резервів її підвищення в комплексі майже відсутні.
Особливо актуальним на сучасному етапі розвитку зовнішніх торговельних зв’язків окремих одиниць господарювання є визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності на основі систематизованого ретельного аналізу, який би дозволив розкрити зміни стану експортно-імпортної діяльності підприємства під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок