Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЛІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ РЕГІОНУ

ОРГАНІЗАЦІЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЛІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ РЕГІОНУ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЛІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,27 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Жиленко Катерина Миколаївна
УДК 338.43
ОРГАНІЗАЦІЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЛІ
В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ РЕГІОНУ
08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор Благодатний Володимир Іванович,
Європейський університет (м, Херсон),
завідувач кафедри економіки та менеджменту.
кандидат економічних наук, Корецька Світлана Олександрівна,
Гуманітарний університет „Запорізький інститут державного та муніципального управління", доцент кафедри фінансів та банківської справи.
Провідна установа - Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, кафедра організації виробництва та агробізнесу.
Захист відбудеться „30" червня 2005 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд.342.
3 дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий „30" травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна має майже третину запасів чорнозему та 27 % орної землі в Європі. В країні на душу населення припадає 0,66 га орної землі, тоді як в Європі цей показник становить 0,25 га, а у світі - 0,23 га. Такий земельний потенціал при раціональному використанні здатний забезпечити сталий конкурентоспроможний розвиток економіки держави в контексті світового господарювання. Тобто ми маємо значні можливості для формування високопродуктивного та інтенсивного агропромислового виробництва, перетворення його в високоефективний експортоспроможний сектор економіки та забезпечення продовольчої безпеки держави.
На сьогодні в Україні більшість земель сільськогосподарського призначення передана у приватну власність селян. Пайові сертифікати замінюються державними актами на землю з виділенням її в натурі. З позиції сучасних технологій агропромислового виробництва, що утворюється в результаті приватного землеволодіння, це не сприяє її ефективному використанню та збереженню родючості. Тому завершення земельної реформи потребує докорінно перебудувати економічні відносини на селі з метою утвердження повноцінного ринку землі, формування сучасного земельно – орендного та іпотечного механізму використання сільгоспугідь, регулювання земельних відносин з боку держави, впровадження економічних стимулів раціонального використання та охорони земель.
Вітчизняна і зарубіжна економічна наука має класичне теоретичне надбання щодо форм земельної власності і відповідних їй господарських форм використання. Розвиток землеволодіння і землекористування досліджувався в різних аспектах і напрямах, що знайшли відображення у наукових працях А.Г. Бабенка, М.І. Буздалова, В.О. Білика, О. Гоша, Г.Д. Гуцуляка, Д.С. Добряка, М. В. Комова, М.Д. Кодратьєва, О.В. Крисального, О.Б. Лєппке, П.М. Макаренка, М.Й. Маліка, К. Маркса, Л.Ю. Мельника, В. Я. Месель- Веселяка, І.Р. Михасюка, О. М. Онищенка, В.В. Радченка, І.А. Розумного, Л. Романової, П.Т. Саблука, П. А. Столипіна, А. М. Третяка, М. І. Туган – Барановського, М. М. Федорова, О.В. Чаянова, В.В. Черноіванова, Г. Шмельова, А.В. Чупіса, А.Д. Юрченка та інших.
Однак слід зазначити, що багатовекторність проблеми, динамічність розвитку земельних відносин зумовлюють подальше поглиблення досліджень. Зокрема, потребують подальшого узагальнення питання земельної власності, ренти і рентних відносин в ринковому господарюванні на землі, формування функцій і задач земельного ринку, оцінки соціально – економічних форм підприємництва на землі, що склались, вирішення проблем ефективної організації раціонального землеволодіння і землекористування та формування нової системи земельного кадастру, становлення регульованого землеробства, вибору оптимальної структури використання землі в регіоні, прогнозування доходів і удосконалення оцінки землі для встановлення орендних платежів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЛІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок