Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Продуктивність та якість насіння квасолі залежно від режимів зрошення, добрив і норм висіву в умовах півдня України

Продуктивність та якість насіння квасолі залежно від режимів зрошення, добрив і норм висіву в умовах півдня України

Назва:
Продуктивність та якість насіння квасолі залежно від режимів зрошення, добрив і норм висіву в умовах півдня України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство аграрної політики україни ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОПОВ Олександр Петрович
УДК 635.652:631.67
Продуктивність та якість насіння квасолі
залежно від режимів зрошення, добрив і
норм висіву в умовах півдня України
06.01.09 — рослинництво
Автореферат

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті землеробства південного регіону
Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент УААН
Сніговий Володимир Семенович,
директор Інституту землеробства
південного регіону УААН
 
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук
Салатенко Володимир Никифорович,
професор кафедри рослинництва
Херсонського державного аграрного
університету
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Іщенко Владислав Андрійович,
заступник директора з наукової роботи
Миколаївського інституту
агропромислового виробництва УААН
 
Провідна установа: Інститут зернового господарства УААН,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “_29_”_березня__ 2001 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.830.01 у Херсонському державному аграрному університеті за адресою: 73006, м.Херсон, вул. Р.Люксембург, 23
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, м.Херсон, вул. Р.Люксембург, 23
Автореферат розісланий “_27_”_лютого_2001 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент В.В.Базалій
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах реформування економіки України у степовому регіоні ефективне використання зрошуваних земель, поліпшення їх агромеліоративного стану і збільшення на цих землях конкурентоспроможної продукції валютоємних культур, до яких належить і квасоля, дасть змогу вирішити ряд питань сучасного сільськогосподарського виробництва. Ця культура у світовому землеробстві серед зернобобових культур посідає друге місце після сої і користується великим попитом, а ціна на неї нерідко дорів---нює ціні м'яса (А.П. Пылов, 1975, А.О. Бабич, 1996).
Традиційно квасоля вирощується в західних, південно-західних і центральних регіонах. При вирощуванні квасолі на півдні України в основному використовуються рекомендації, орієнтовані на особливості цих зон, а тому вивчення таких важливих елементів технології вирощування цієї культури як режим зрошення, норми висіву і удобрення, дасть змогу виявити реальні можливості підвищення продуктивності та якості її насіння на зрошуваних землях півдня України. Цими положеннями зумовлюється актуальність дисертаційної теми і практичне значення результатів досліджень для виробництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась за державною науково-технічною програмою 0.СХ.101 завдання 01.03.Д1а. “Розробити технологічні карти вирощування, збирання та післязбирального обробітку сільськогосподарських культур: зернових колосових, зернобобових і круп’яних стосовно умов зони” (1980–1985 рр.), номер державної реєстрації 01815013710 та республіканської науково-технічної програми “Розробити і впровадити комплексні системи збільшення виробництва продовольчого і фуражного зерна високої якості в Україні” (1986-1990 рр.), номер державної реєстрації 01870047765.
Мета та завдання дослідження. Дослідженнями передбачалось обгрунтувати особливості формування урожаю квасолі з високою якістю насіння на зрошуваних землях південного Степу України та розробити практичні рекомендації щодо технології вирощування цієї культури. Відповідно до поставленої мети було намічено визначити оптимальні режими зрошення, мінерального живлення, а також норми висіву різних за біологічними властивостями сортів квасолі.
Об’єкт дослідження – районований сорт квасолі Красноградська 5, а при вивченні норм висіву додатково кущовий сорт квасолі Порумбіца.
Предмет дослідження – основні елементи технології вирощування квасолі, а також умови і фактори, що впливають на рівень її урожайності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Продуктивність та якість насіння квасолі залежно від режимів зрошення, добрив і норм висіву в умовах півдня України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок