Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ВІД ПРЯМИХ БАРВНИКІВ АКТИВОВАНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ

ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ВІД ПРЯМИХ БАРВНИКІВ АКТИВОВАНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ

Назва:
ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ВІД ПРЯМИХ БАРВНИКІВ АКТИВОВАНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,94 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет „Львівська ПОЛІТЕХНІКА ”
ЯГОЛЬНИК Світлана Геннадіївна
УДК 543.544:541.183
ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ВІД ПРЯМИХ БАРВНИКІВ
АКТИВОВАНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ
21.06.01 – Екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Ханик Ярослав Миколайович
Національний університет „Львівська політехніка”, м. Львів
Міністерства освіти і науки України,
кафедра хімічної інженерії, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Пляцук Леонід Дмитрович
Сумський державний університет,
Міністерства освіти і науки України, м. Суми
кафедра прикладної екології, завідувач кафедри
кандидат технічних наук, доцент
Челядин Любомир Іванович
Івано-Франківський національний університет нафти і газу.
Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ
кафедра безпеки життєдіяльності, доцент кафедри
Захист відбудеться 23 травня 2008 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.16 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, пл. Св. Юра, 3/4, VIII корпус НУ“ЛП“ , ауд.115).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “18” квітня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
к.т.н., доцент Нагурський О.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Водоресурсний потенціал України є основою соціального, екологічного благополуччя та її економічного розвитку. В даний час водогосподарські і гідроекологічні проблеми набули загальнодержавного значення і стали одним з головних факторів національної безпеки. Тому в період загострення водноекологічних проблем та обмеженості коштів у підприємств на водоохоронні заходи важливе місце при виборі найбільш оптимальної технології очищення стічних вод займає оцінка її ефективності. Відходи хімічної та целюлозно-паперової галузей промисловості є основними джерелами забруднень стічних вод органічними речовинами, зокрема поверхнево активними речовинами та барвниками. Виробництво барвників пов’язане з використанням великої кількості води. В середньому на виробництво 1 т барвників витрачається близько 100-225 т води. При фарбуванні тканин в залежності від типу барвника який використовується, а також способу забарвлення в стічні води попадає від 10 до 40 % використоваваних барвників. Наявність великої кількості органічних речовин призводить до загибелі риб та кормових ресурсів в водоймищах, погіршує присмак та запах води і м’яса риб та гальмує процеси самоочищення водоймищ. Основними підприємствами, виробниками барвників на території України є: Сивашський анілінофарбний завод (АР Крим); завод ТОС «Барва» (Івано-Франківська обл. с. Ямниця); АО «Краситель» (м. Рубежное, Луганская обл.) тощо.
Одним із шляхів запобігання забрудненню навколишнього середовища стічними водами виробництва барвників є використання природних мінеральних сорбентів (ПМС), зокрема цеолітів. Наявність в Україні одного з найбільш потужних у світі Сокирницького родовища цеоліту – клиноптилоліту обумовлює актуальність розробок на його основі ефективних та високо селективних сорбентів. Але у ряді випадків природні цеоліти, зокрема клиноптилоліт, не можуть бути успішно використаний для очищення стічних вод від високомолекулярних речовин (ВМР), оскільки в його структурі присутні пори, діаметр яких менший за розміри молекул органічних забруднень. Шляхом комплексної активації можна змінити характер молекулярно-ситового ефекту і використовувати такі цеоліти для поглинання високомолекулярних речовин. Дисертаційна робота присвячена дослідженню процесів комплексного активування клиноптилоліту (термічного та хімічного) та використання активованих цеолітів для стічних вод від прямих барвників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ВІД ПРЯМИХ БАРВНИКІВ АКТИВОВАНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок