Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ АРМ ТЕХНОЛОГА КОМБІНОВАНОГО ЗМІЦНЕННЯ І НАНЕСЕННЯ ПОКРИТЬ НА ДЕТАЛІ АТ

РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ АРМ ТЕХНОЛОГА КОМБІНОВАНОГО ЗМІЦНЕННЯ І НАНЕСЕННЯ ПОКРИТЬ НА ДЕТАЛІ АТ

Назва:
РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ АРМ ТЕХНОЛОГА КОМБІНОВАНОГО ЗМІЦНЕННЯ І НАНЕСЕННЯ ПОКРИТЬ НА ДЕТАЛІ АТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,17 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ аерокосмІЧний унІверситет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
РУДЕНКО НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 621.793
РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ АРМ ТЕХНОЛОГА КОМБІНОВАНОГО ЗМІЦНЕННЯ І НАНЕСЕННЯ ПОКРИТЬ НА ДЕТАЛІ АТ
Спеціальність 05.07.04 - Технологія виробництва літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти та науки України на кафедрі “Робототехніки”.
Науковий Керівник: доктор технічних наук, професор КОСТЮК Геннадій Ігорович, завідуючий кафедрою, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор ЛУПКІН Борис Володимирович, Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, кафедра інструментального виробництва; кандидат технічних наук, доцент ЧИСТЯК Володимир Григорович, Харківський Державний економічний університет, кафедра технології та виробництва
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут авіаційної технології, Міністерство промислової політики, м. Київ
 
Захист відбудеться 22 листопада 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова 17, головний корпус, ауд. 307
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” (м. Харків, вул. Чкалова 17).
Автореферат розісланий 14 жовтня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор Г.Л. Корнілов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Авіаційна техніка (літаки, авіадвигуни, авіаагрегати) представляє клас галузі, для якого проблема довговічності і надійності стоїть особливо гостро.
У сучасній авіаційній техніці деталі працюють в особливо складних експлуатаційних умовах одночасної дії статичних, динамічних і термоциклічних навантажень, температури, а також агресивного корозійного і ерозійного середовища. Це приводить до появи різних дефектів: розвитку тріщин від утоми, корозії та ін. У переважній більшості випадків ці дефекти, насамперед, виникають у тонкому поверхневому шарі деталей.
Практика проектування виробництва, експлуатації і ремонту деталей авіаційної техніки показує, що радикальним засобом підвищення їхніх експлуатаційних характеристик є створення деталей зі спеціальними властивостями поверхневих шарів. Об'єднання ряду технологій в одну комбінованої, мабуть, має значну перспективу, коли сполучення фізичних процесів і методів обробки дозволяє одержувати поверхні деталей з цілим комплексом унікальних властивостей.
До числа таких методів відносяться: лазерне зміцнення (ЛЗ), що дозволяє суттєво змінити властивості матеріалу на значну глибину до міліметра, за рахунок модифікації властивостей матеріалу, і підвищити тривкі характеристики матеріалу, циклічну міцність деталей з конструкційних матеріалів. Плазмово-іонні покриття (ПІП), що змінюють у широкому діапазоні зносостійкість поверхонь і їхній опір корозії й ерозії.
В умовах, коли пред'являються жорсткі вимоги до термінів розробки і якості нових виробів, без комплексної системи автоматизації проектування і підготовки виробництва не обійтися. Реалізація принципу наскрізного проектування технологічних процесів дозволяє вже на етапі конструкторської розробки деталі врахувати можливість наступного нанесення покрить і зміцнення. Так само, якщо при розробці технологічного процесу механообробки технолог може керуватися крім довідкового матеріалу власним досвідом, то при впровадженні нових високоефективних технологій, що використовують іонні, електронні, плазмові і світлопроменеві потоки, а також складного устаткування не обійтися без відповідних АРМ технолога.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: РОЗРОБКА НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ АРМ ТЕХНОЛОГА КОМБІНОВАНОГО ЗМІЦНЕННЯ І НАНЕСЕННЯ ПОКРИТЬ НА ДЕТАЛІ АТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок