Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ВПЛИВ РІЗНИХ РІВНІВ СЕЛЕНУ НА ЕМБРІОГЕНЕЗ КУРЧАТ, ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА ОБМІН РЕЧОВИН У РЕМОНТНОГО МОЛОДНЯКУ І КУРЕЙ-НЕСУЧОК  

ВПЛИВ РІЗНИХ РІВНІВ СЕЛЕНУ НА ЕМБРІОГЕНЕЗ КУРЧАТ, ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА ОБМІН РЕЧОВИН У РЕМОНТНОГО МОЛОДНЯКУ І КУРЕЙ-НЕСУЧОК   / сторінка 2

Назва:
ВПЛИВ РІЗНИХ РІВНІВ СЕЛЕНУ НА ЕМБРІОГЕНЕЗ КУРЧАТ, ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА ОБМІН РЕЧОВИН У РЕМОНТНОГО МОЛОДНЯКУ І КУРЕЙ-НЕСУЧОК  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Об’єкт дослідження: інкубаційні яйця, ембріони, курчата, ремонтний молодняк та
кури-несучки яєчного напрямку продуктивності.
Предмет дослідження: теоретичні і практичні аспекти застосування різних рівнів селену для передінкубаційної обробки яєць та згодовування ремонтному молодняку і курям-несучкам.
Методи досліджень: зоотехнічні (проведення науково-господарських експериментів на молодняку і курях-несучках та балансового досліду на курях-несучках), фізико-хімічні (морфологічний та хімічний склад яєць і м’яса птиці), біохімічні (дослідження білкового, вуглеводно-жирового і мінерального обміну та вміст вітамінів і ферментів у тканинах і органах піддослідної птиці) та статистичні (біометрична обробка матеріалів досліджень).
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше проведена передінкубаційна обробка курячих яєць селенітом натрію і визначено оптимальну концентрацію його у водному розчині – 0,01%. Встановлено, що обробка яєць перед інкубацією селенітом натрію сприяє накопиченню селену у компонентах яйця, що, у свою чергу, зумовлює збільшення його концентрації у крові і печінці однодобових курчат. Окрім цього, у крові і печінці однодобових курчат зростає вміст вітаміну Е та посилюється антиоксидантний статус за допомогою -токоферолу, каталази, пероксидази.
У тривалому експерименті встановлено характер впливу передінкубаційної обробки яєць селенітом натрію на ембріогенез курчат, подальший ріст молодняку і продуктивність курей-несучок та визначено оптимальну дозу селену в їх комбікормі. В дослідженнях отримані нові дані про вміст селену в комбікормах і їх компонентах в умовах Донбасу та особливості впливу різних рівнів елемента в раціоні на динаміку живої маси курчат, молодняку і курей-несучок, яєчну продуктивність, хімічний склад і інкубаційні якості яєць, баланс азоту і мінеральних елементів, забійні якості і хімічний склад м’яса курей та вітамінний і ферментний статус крові.
За результатами досліджень отримано патент Державного департаменту інтелектуальної власності України „Спосіб підвищення виведення та інтенсивності росту курчат”.
Практичне значення одержаних результатів. На основі результатів проведених досліджень доведена можливість і доцільність передінкубаційної обробки яєць 0,01%-вим
розчином селеніту натрію, що значно покращує ембріогенез курчат, зменшує більше, ніж у два
рази, відходи інкубації і підвищує на 6,4 % виводимість яєць та на 7,6% виведення курчат.
Встановлена оптимальна доза селену у повнораціонному комбікормі для ремонтного молодняку і курей-несучок – 0,30мг/кг, яка покращує хімічний склад та інкубаційні якості яєць: виводимість яєць зростає на 7,0%, а виведення курчат – на 11,6%.
Особистий внесок здобувача полягає у самостійному проведенні експериментальних і теоретичних досліджень, виконанні аналітичних робіт та підготовці матеріалів для публікацій.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи доповідались на звітних науково-практичних конференціях Луганського НАУ (2001-2004 рр.) та міжнародній науково-практичній конференції „Актуальні проблеми годівлі сільськогосподарських тварин і технології кормів” (15-16 жовтня 2003 р., м. Київ, НАУ).
Виробничу перевірку результатів досліджень та їх впровадження здійснено у племптахорепродукторі ВАТ “Сімейкинське” Краснодонського району Луганської області.
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 7 статей, з них 6 у фахових виданнях.
Структура та обсяг дисертації. Дисертаційна робота викладена на 144 сторінках і включає вступ, огляд літератури, методику досліджень, результати досліджень, аналіз та узагальнення результатів досліджень, висновки, пропозиції виробництву, список використаних джерел та додатки. Робота ілюстрована 39 таблицями і 5 рисунками. Список використаних джерел містить 266 найменувань, у тому числі 98 іноземними мовами.
МАТЕРІАЛ І МЕТОДИКА ДОСЛІДЖЕНЬ
Згідно з темою досліджень було проведено два науково-господарські досліди: перший – з вивчення впливу передінкубаційної обробки яєць розчином селеніту натрію на ембріогенез курчат; другий – з вивчення впливу різних рівнів селену в раціоні на інтенсивність росту ремонтного молодняку та подальшу продуктивність і якість продукції курей-несучок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ РІЗНИХ РІВНІВ СЕЛЕНУ НА ЕМБРІОГЕНЕЗ КУРЧАТ, ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА ОБМІН РЕЧОВИН У РЕМОНТНОГО МОЛОДНЯКУ І КУРЕЙ-НЕСУЧОК  

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок