Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ АКТИВНИХ ФОРМ КИСНЮ В ІНДУКЦІЇ ЗАХИСНИХ РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ КЛІТИН Allium cepa L.

РОЛЬ АКТИВНИХ ФОРМ КИСНЮ В ІНДУКЦІЇ ЗАХИСНИХ РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ КЛІТИН Allium cepa L.

Назва:
РОЛЬ АКТИВНИХ ФОРМ КИСНЮ В ІНДУКЦІЇ ЗАХИСНИХ РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ КЛІТИН Allium cepa L.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
супероксидного аніон-радикалу і пероксиду водню, виявилася значно ме
ншою


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
Кравчук Жанна Миколаївна
УДК 632. 938 : 577.15 : 576.32/.36
РОЛЬ АКТИВНИХ ФОРМ КИСНЮ В ІНДУКЦІЇ
ЗАХИСНИХ РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ КЛІТИН Allium cepa L.
03.00.11 – цитологія, клітинна біологія, гістологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у лабораторії імунітету рослин Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Дмитрієв Олександр Петрович,
завідувач лабораторії імунітету рослин Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Кучук Микола Вікторович,
заст. завідувача відділу генетичної інженерії Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України;
доктор біологічних наук
Сарнацька Вереса Василівна,
провідний науковий співробітник відділу
фізіології росту та розвитку рослин
Інституту фізіології рослин та генетики НАН України
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України
Захист відбудеться " 24 " квітня 2003 р. о " 12 " годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.202.01 при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. акад. Заболотного, 148, актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розісланий " 21 " березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.б.н. О.А.Кравець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке використання пестицидів, котрі є токсичними і для організмів-не-мішеней, забруднює навколишнє середовище. Їх ефективність нерідко зменшується внаслідок виникнення нових вірулентних рас паразитів (Дмитрієв и др., 2002). Тому в багатьох лабораторіях світу ведуться інтенсивні пошуки альтернативних, екологічно безпечних засобів захисту рослин, що базуються на індукуванні хворобостійкості за рахунок активізації механізмів фітоімунітету. Ці пошуки набули зараз особливої актуальності, оскільки хімічний та інфекційний прес на рослини часто перевищують поріг можливостей їх адаптації до несприятливих екологічних умов (Озерецковская, 2002). Успіх таких пошуків багато в чому залежить від з’ясування молекулярних механізмів, які лежать в основі фітоімунітету.
Рослини здатні відповідати на інфікування індукцією ряду захисних реакцій (Boller, 1994), включаючи синтез низькомолекулярних антибіотичних речовин – фітоалексинів (ФА) (Hammerschmidt, 1999; Дмитриев, 1999), синтез патогензалежних або b-білків, (Hammond-Kosack, Jones, 1996), механічне зміцнення клітинної стінки за рахунок відкладання лігніну та калози (Bolwell, 2000) та ін. Розпізнавання патогена починається зі специфічного зв’язування біогенних еліситорів (метаболітів патогена, які індукують захисні реакції) з рецепторами рослинних клітин, розташованими в плазмалемі (Nurnberger, 1999). Проте яким чином розпізнавання еліситора трансдукується у внутрішньоклітинний сигнал і як цей сигнал вмикає каскад захисних реакцій у рослини практично невідомо.
Останнім часом з’явилися свідчення щодо участі активних форм кисню (АФК) (зокрема супероксидного аніон-радикалу (О2-.) та пероксиду водню (Н2О2)) в індукції окремих захисних реакцій у рослин (Lamb, Dixon, 1997; McDowell, Dangl, 2000). Перевірка гіпотези про роль АФК при розпізнаванні патогена рослиною потребує дослідження шляхів утворення АФК в рослинах, динаміки їх накопичення та сигнальної ролі у запуску захисних реакцій.
Корисною модельною системою для проведення таких експериментів є суспензійна культура клітин цибулі (Allium cepa). Цибуля ріпчаста як об’єкт досліджень викликає інтерес щонайменше з двох причин. По-перше, вона належить до числа однодольних рослин, механізми стійкості яких вивчені значно менше, ніж дводольних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ АКТИВНИХ ФОРМ КИСНЮ В ІНДУКЦІЇ ЗАХИСНИХ РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ КЛІТИН Allium cepa L.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок