Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ В УЧНІВ 1–4 КЛАСІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ РОБОТІ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ В УЧНІВ 1–4 КЛАСІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ РОБОТІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ В УЧНІВ 1–4 КЛАСІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ РОБОТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ОСВІТИ ДОРОСЛИХ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ХІМЧУК ЛІЛІАНА ІВАНІВНА
УДК 159.955.004.54:373.3 „3752”
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ В УЧНІВ 1–4 КЛАСІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ РОБОТІ
19.00.07 – „Педагогічна та вікова психологія”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Кульчицька Олена Іполитівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ, провідний науковий співробітник відділу педагогічних технологій неперервної професійної освіти.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Мойсеєнко Лідія Анатоліївна,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, професор кафедри вищої математики;
кандидат психологічних наук, доцент
Музика Олена Оксентівна,
Житомирський державний університет імені Івана Франка, доцент кафедри соціальної і практичної психології.
Провідна установа: Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН
України, лабораторія психології творчості,
м.Київ.
Захист відбудеться 8 червня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .451.02 в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, .
Автореферат розісланий „__” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О.Помиткін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасний розвиток України, соціально-економічні перетворення в ній, процеси глобалізації та інформатизації суспільства визначають нові напрями і пріоритети освітньої галузі. У законі України „Про освіту”, Державній програмі „Вчитель” підкреслюється необхідність інтелектуального і духовного збагачення учнів, підвищення рівня освіти, постійного оновлення загальноосвітніх знань.
Молодший шкільний вік є одним з важливих періодів у становленні технічно грамотної особистості. На цьому віковому етапі відбуваються значні зрушення у пізнавальній діяльності, закладаються основи мислення, уміння самостійно підходити до розв’язання різних задач у навчальній і трудовій діяльності. Будь-які намагання сформувати мислення, зокрема, технічне, не можуть компенсувати у старшокласників того, що втрачено у молодшому шкільному віці.
Важливе місце у формуванні технічного мислення в учнів 1–4 класів займає позаурочна робота. Атмосфера позаурочної роботи – самостійність і, водночас, співтворчість учнів та педагогів – виховує у дітей розуміння власної самоцінності, викликає зацікавленість у спільних результатах та успішній діяльності. В умовах довіри, цікавої для дитини роботи в гуртку, який вона обрала за власною ініціативою, формується цілеспрямована особистість, котра знає свої можливості і у майбутньому буде на них спиратися.
На жаль, загальноосвітні навчальні заклади в наш час не приділяють достатньої уваги розвитку технічного мислення і технічних здібностей дітей: у більшості шкіл зникли гуртки технічної творчості, а центри дитячої творчості досить обмежені у кількості гуртків технічної спрямованості. З одного боку, це пов’язано з недостатньою увагою суспільства до проблеми розвитку технічного потенціалу держави, а з другого – слабкою матеріальною оснащеністю гуртків технічної творчості.
У 70–80-х роках минулого століття у фундаментальних психологічних дослідженнях розглядалися проблеми сутності технічного мислення (Т.В.Кудрявцев, Ю.М.Кулюткін, Б.М.Ломов, В.О.Моляко), підкреслювалася специфіка технічного мислення, яке включає „технічні судження” та „технічні умовиводи” (Б.Г.Ананьєв, П.І.Іванов), наголошувалося на його оперативно-пошуковому спрямуванні, на умінні застосовувати технічні знання для розв’язання задач у різноманітних умовах (Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ В УЧНІВ 1–4 КЛАСІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ РОБОТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок