Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА ДЕРЖАВА: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ

СОЦІАЛЬНА ДЕРЖАВА: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
СОЦІАЛЬНА ДЕРЖАВА: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЧЕТВЕРІКОВА ЛАРИСА ОЛЕГІВНА
УДК 32.001:316 (477)
СОЦІАЛЬНА ДЕРЖАВА:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник кандидат філософських наук, професор
Світа Ганна Михайлівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри політології
Офіційні опоненти доктор політичних наук, професор
Ярош Богдан Олексійович,
Волинський державний університет ім. Лесі Українки, завідувач кафедри теорії та історії політичної науки
кандидат філософських наук, доцент
Климанська Лариса Дмитрівна,
Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри соціології та соціальної роботи
Провідна установа Дніпропетровський національний університет, кафедра політології
Захист відбудеться 6 квітня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “4” березня 2006 року.
Учений секретарспеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук, доцент Шурко О. Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З моменту становлення України як суверенної незалежної держави розпочалися істотні зміни у всіх сферах суспільного життя: процес переходу від тоталітаризму до демократії, від командної до ринкової економіки, від одноманітних до поліваріантних форм культурного життя. Орієнтуючись на досвід розвинених країн Заходу, в Конституції України задекларовано, що Україна являє собою незалежну, демократичну, правову, соціальну державу. Зрозуміло, що таке проголошення відображає радше бажаний, ніж реальний стан держави. Демократичні цінності, що закріплені в Конституції України, є своєрідним еталоном, метою, на яку орієнтується наша держава у своєму розвитку.
Потрібно, однак, зазначити, що Основний Закон України не розкриває змісту зазначених положень – очевидно, це є завданням науки, що, відповідно, і визначає актуальність обраної теми дослідження. Складність обраної нами теми полягає в тому, що вона перебуває на стику таких наук, як політологія, економічна наука та юриспруденція. В юридичній науці проблематика соціальної держави вже достатньо розроблена. Але, природно, що фахівців у галузі права цікавили насамперед правові аспекти цієї проблематики, присвячені питанням законодавства. В економічній науці об’єктом дослідження виступає лише соціальна ринкова економіка, яку, на нашу думку, слід розглядати як структурний елемент соціальної держави. Ми ж поставили перед собою завдання виокремити політологічні аспекти проблеми, пов’язані з дослідженням соціальної держави як основного політичного інституту, її взаємодію з інститутами громадянського суспільства. Такий підхід і зумовив структуру нашого дослідження. Актуальним є дослідження феномену „соціальної держави”, визначення його ознак, принципів, функцій та структури, окреслення шляхів побудови соціальної держави в Україні. Ми вважаємо, що цю проблему можна розвязати шляхом дослідження й аналізу досвіду соціальних держав Заходу. Лише цілісна науково-теоретична концепція соціальної держави дасть змогу проаналізувати ситуацію та сформулювати рекомендації щодо становлення соціальної держави в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Здійснене дослідження виконане відповідно до наукової теми кафедри політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка “Етнополітичні процеси в Україні”.
Мета і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА ДЕРЖАВА: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок