Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНИЙ ТЕАТР ДЖАКОМО ПУЧЧІНІ В МИСТЕЦЬКОМУ КОНТЕКСТІ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХХ СТОЛІТТЯ (на матеріалі пізньої творчості композитора)

МУЗИЧНИЙ ТЕАТР ДЖАКОМО ПУЧЧІНІ В МИСТЕЦЬКОМУ КОНТЕКСТІ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХХ СТОЛІТТЯ (на матеріалі пізньої творчості композитора)

Назва:
МУЗИЧНИЙ ТЕАТР ДЖАКОМО ПУЧЧІНІ В МИСТЕЦЬКОМУ КОНТЕКСТІ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХХ СТОЛІТТЯ (на матеріалі пізньої творчості композитора)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,02 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
КОРЧОВА Олена Олександрівна
УДК 782.1 (914.5) + 78.071.1
МУЗИЧНИЙ ТЕАТР ДЖАКОМО ПУЧЧІНІ
В МИСТЕЦЬКОМУ КОНТЕКСТІ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХХ СТОЛІТТЯ
(на матеріалі пізньої творчості композитора)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ-2004


Робота виконана на кафедрі історії зарубіжної музики Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: ГНАТІВ Тамара Франківна,
кандидат мистецтвознавства, професор
Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського, кафедра історії
зарубіжної музики
Офіційні опоненти: СТАХЕВИЧ Олександр Григорович,
доктор мистецтвознавства, професор,
завідувач кафедрою вокального мистецтва
державного педагогічного університету
імені А.С.Макаренка (Суми)
НЕВІНЧАНА Тамара Сергіївна,
кандидат мистецтвознавства, секретар
правління Національної спілки
композиторів України (Київ)
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського Національної академії наук України (Київ).
Захист відбудеться _24_ березня 2004 року о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського за адресою: 01001, Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.
Автореферат розісланий _20_ лютого 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Опера, з огляду на її універсальність, входить до системи музичних жанрів як особливий мета-жанр, що не має аналогів. Його виняткова історична функція зумовлена дією ряду іманентних чинників, які сумарно утворюють оперний феномен: синтетична мистецька природа, ідейно-філософська концептуальність, висока соціальна комунікативність та унікальний образно-естетичний категоріальний апарат незмінно виводять оперу в авангард музично-еволюційного процесу. Протягом вже більше чотирьох століть оперна історія фактично віддзеркалює загальну музичну історію і складає її оригінальний інваріант.
Народжений на зламі століть і тому позначений дискусійністю від самого свого початку, оперний жанр містить в собі певний генетичний проблемний комплекс, що періодично актуалізується в академічно-музичному середовищі і спричиняє чергову жанрову кризу. Проте діалектична сутність опери як певної мистецької константи проявляється в тому, що з кожної такої історично зумовленої кризи опера виходить неушкодженою в своїх основних жанрових засадах, стилістично оновленою, відкорегованою відповідно до поточної художньо-естетичної ситуації та готовою до подальших новацій.
Прикладом оперної діалектичності є творчість італійського композитора Джакомо Пуччіні (1858-1924) – високохудожній, естетично гармонійний оперний продукт зламної доби і кризової атмосфери кінця ХІХ - першої чверті ХХ століття. Його всесвітньо відомі опери, починаючи від “Манон Лєско” до “Турандот”, давно вже набули значення класики жанру і забезпечили, по-можливості, плавний перехід від класико-романтичного, тобто минулого, до сучасного етапу існування західноєвропейської опери.
Історичне місце оперного композитора перехідної епохи, яка відкриває жанровий процес ХХ століття, все ще наділеного статусом найновішого музичного часу, ставить Дж.Пуччіні в ряд митців-новаторів, які радикально змінили звукову картину світу: К.Дебюссі, І.Стравінський, А.Шенберг, Б.Барток, К.Орф, С.Прокофьєв, Д.Шостакович... Особливе історичне наповнення пуччінівського стилю полягає в тому, що в його межах сягає кульмінації традиційний комплекс виражальних засобів жанру і разом з тим народжується сучасна оперна естетика.
В означеному ракурсі музичний театр Дж.Пуччіні як цілісне мистецьке явище є тематично доцільним та вельми актуальним предметом музикознавчого (оперознавчого) дослідження, позаяк надає нових можливостей для усвідомлення історичного характеру розгортання жанрового процесу зламного періоду, його еволюційних закономірностей, співвідношення зовнішньо-об’єктивних та внутрішньо-суб’єктивних художніх чинників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МУЗИЧНИЙ ТЕАТР ДЖАКОМО ПУЧЧІНІ В МИСТЕЦЬКОМУ КОНТЕКСТІ ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХХ СТОЛІТТЯ (на матеріалі пізньої творчості композитора)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок