Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ОКСИДАНТНО–АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНІЗМУ ПРИ ПУХЛИННОМУ РОСТІ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ НАСТОЯНКОЮ БОЛИГОЛОВУ ПЛЯМИСТОГО

СТАН ОКСИДАНТНО–АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНІЗМУ ПРИ ПУХЛИННОМУ РОСТІ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ НАСТОЯНКОЮ БОЛИГОЛОВУ ПЛЯМИСТОГО

Назва:
СТАН ОКСИДАНТНО–АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНІЗМУ ПРИ ПУХЛИННОМУ РОСТІ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ НАСТОЯНКОЮ БОЛИГОЛОВУ ПЛЯМИСТОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,52 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ,
ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є.КАВЕЦЬКОГО
Хавич Ольга Олександрівна
УДК 616-006:616.1 + 616.36]:599.323.4:577.1
СТАН ОКСИДАНТНО–АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНІЗМУ
ПРИ ПУХЛИННОМУ РОСТІ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ НАСТОЯНКОЮ БОЛИГОЛОВУ ПЛЯМИСТОГО
14.01.07 – онкологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Шарикіна Надія Іванівна,
завідувач відділу онкофармакології Інституту
фармакології та токсикології АМН України
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор
Шляховенко Володимир Олексійович,
завідувач відділу ензимології Інституту
експериментальної патології, онкології і
радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України
– доктор медичних наук
Баглей Євгеній Ананійович,
керівник лабораторії канцерогенезу, тератогенезу
та токсикології репродуктивної функції Інституту
екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя МОЗ України
Провідна установа – Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
кафедра онкології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 25 ” червня 2003 року о _15_годині _00_ хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України (03022, м. Київ, вул. Васильківська, 45).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “ 23 ” травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Н.В. Бородай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення біохімічних механізмів пухлинного росту з виявленням можливих підходів до його корекції за допомогою біологічно активних речовин (БАР) становить один з провідних напрямків комплексних онкологічних досліджень.
Серед цих досліджень чільне місце посідає вивчення процесів вільнорадикального окислення ліпідів в пухлинних клітинах і організмі з пухлинами. Важливість цих підходів насамперед пов’язана з визнанням в життєдіяльності організму ролі біомембран, в структурі яких значне місце займають ліпіди (Е.Б.Бурлакова и соавт.,1985; Ю.А.Владимиров,1998).
Як відомо, в фізіологічних умовах рівень пероксидного окислення ліпідів (ПОЛ) підтримується завдяки рівновазі системи оксидантів і антиоксидантів. Дисбаланс між ними викликає реакцію переокислення, що може призводити до загибелі нормальних і злоякісно змінених клітин. Одним з перших про вплив вільнорадикального окислення на виникнення і розвиток злоякісних новоутворень і пухлинної хвороби вказав М.М. Емануель. В подальшому це знайшло відображення у великій кількості досліджень і публікацій (Е.П.Сидорик, Е.А.Баглей, М.И.Данко, 1989; Н.А.Яльченко,1994; В.Ю.Словентантор и соавт.,1996; А.В.Лихтенштейн и соавт.,1998; K.Kramer,1994;).
Проведений аналіз стану проблеми показав, що в її розвитку недостатньо відображене комплексне порівняльне вивчення динаміки стану процесів ПОЛ та антиоксидантної системи організму з пухлинами в експерименті і клініці як основи пошуку біологічно активних композицій з антиоксидантною дією.
В експерименті та клініці досліджений вплив злоякісних пухлин на стан оксидантно-антиоксидантної системи та можливості корекції стану ПОЛ та антиоксидантної системи організму при пухлинному рості.
Проведений пошук лікарських засобів рослинного походження, в тому числі на основі болиголову плямистого. Як відомо, ця рослина вміщує природні БАР (алкалоїди піридинового ряду, біофлавоноїди та ін.). Нами проведена експериментальна біохімічна оцінка здатності настоянки болиголову плямистого корегувати порушення стану процесів ПОЛ та антиоксидантної системи організму при пухлинному рості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота проводилась в рамках науково-дослідної роботи кафедр медичної хімії та онкології, променевої діагностики, променевої терапії та радіаційної медицини Буковинської державної медичної академії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТАН ОКСИДАНТНО–АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНІЗМУ ПРИ ПУХЛИННОМУ РОСТІ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ НАСТОЯНКОЮ БОЛИГОЛОВУ ПЛЯМИСТОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок