Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД КОМП’ЮТЕРНОЇ РЕНТГЕНОМОРФОМЕТРІЇМЕТАКАРПАЛЬНИХ КІСТОК ЛЮДИНИУ ДІАГНОСТИЦІ ОСТЕОПОРОЗУ

МЕТОД КОМП’ЮТЕРНОЇ РЕНТГЕНОМОРФОМЕТРІЇМЕТАКАРПАЛЬНИХ КІСТОК ЛЮДИНИУ ДІАГНОСТИЦІ ОСТЕОПОРОЗУ

Назва:
МЕТОД КОМП’ЮТЕРНОЇ РЕНТГЕНОМОРФОМЕТРІЇМЕТАКАРПАЛЬНИХ КІСТОК ЛЮДИНИУ ДІАГНОСТИЦІ ОСТЕОПОРОЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
АВЕР’ЯНОВА ЛІЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 621.386
МЕТОД КОМП’ЮТЕРНОЇ РЕНТГЕНОМОРФОМЕТРІЇ
МЕТАКАРПАЛЬНИХ КІСТОК ЛЮДИНИ
У ДІАГНОСТИЦІ ОСТЕОПОРОЗУ
Спеціальність 05.11.17 - медичні прилади та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Бих Анатолій Іванович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки,
завідувач кафедри біомедичних електронних
пристроїв та систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Стрелков Олександр Іванович,
Харківський військовий університет,
головний науковий співробітник Військово-технічного центру космічних досліджень;
кандидат технічних наук, доцент
Фесечко Володимир Опанасович,
Національний технічний університет України „КПІ” (м. Київ),
доц. кафедри фізичної та біомедичної електроніки
Провідна установа: АТ Науково-дослідний інститут радіовимірювань
Національного космічного агентства України
(м. Харків)
Захист відбудеться “ 27 ” лютого 2003р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.052.05 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 22 ” січня 2003р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Мустецов М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кісткова система людини перебуває у стані безперервного внутрішнього моделювання та ремоделювання, у основі яких лежать процеси кісткоутворення та резорбції. При порушенні рівноваги між цими процесами у бік резорбції відбувається втрата кісткової маси, що може призвести до захворювання на остеопороз (ОП). За оцінкою ВООЗ за останнє десятиріччя ХХ ст. проблема ОП посідає четверте місце у світі після серцево-судинних, онкологічних захворювань та цукрового діабету. Значна поширеність ОП та висока летальність від його ускладнень свідчить про те, що ОП став однією з глобальних медико-соціальних проблем. Так, тільки у США четверта частина від загальної кількості пацієнтів похилого віку, які хворіють на ОП, помирає внаслідок ускладнень, спричинених патологічними переломами, а ще чверть - потребує складного протезування.
У колишньому СРСР фундаментальні дослідження ОП не проводились, не розроблялись спеціальні діагностичні методики та апаратура. Починаючи з 1991р. в Україні здійснювались реґіональні епідеміологічні дослідження ОП, які, однак, носили обмежений характер внаслідок дефіциту новітньої діагностичної апаратури.
Розробка та впровадження у клінічну практику нових технічних засобів та методів діагностики ОП може зробити дослідження на ОП доступним для всього населення, що дозволило б вчасно виявляти ознаки остеопоротичного процесу та запобігати його прогресуванню. За таких умов можливо суттєво знизити моральні, фізичні та економічні втрати як кожного хворого, так і суспільства в цілому. Проблема ОП має мультидисциплінарний характер: досліджень у цьому напрямку потребують ортопедія, травматологія, протезування, пластична хірургія, космічна, спортивна та інші галузі медицини.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у рамках д/б теми Харківського національного університету радіоелектроніки “Моделювання процесів діагностики, лікування та забезпечення життя людини” (№ДР 0198U004437, №ДР 0101U001946), розділи “Створення систем діагностики остеопорозу” та “Визначення стану кісткової системи людини у дітей, юнаків допризовного віку та дорослих в нормі та патології з використанням технічних засобів та комп’ютерних технологій”, у яких автор була виконавцем. В рамках цієї теми автором було розроблено фізичну та математичну модель фраґменту кисті людини на рівні діафізу метакарпальної кістки, проведено теоретичний денситографічний аналіз рентгенівського зображення (РЗ) цього фраґменту кисті, проаналізовано вплив умов отримання РЗ метакарпальної кістки на точність вимірювання її рентгеноморфометричних розмірів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОД КОМП’ЮТЕРНОЇ РЕНТГЕНОМОРФОМЕТРІЇМЕТАКАРПАЛЬНИХ КІСТОК ЛЮДИНИУ ДІАГНОСТИЦІ ОСТЕОПОРОЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок