Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКІВ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКІВ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКІВ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,41 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Рябенко Олександр Антонович
УДК 532,53:532,59
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКІВ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ
05.23.16 – гідравліка та інженерна гідрологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Рівне-2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Українському державному університеті водного господарства та природокористування (УДУВГП) Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор Науменко Іван Іларіонович, Український державний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри гідравліки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Савенко Вячеслав Якович, Національний транспортний університет, завідувач кафедри будівництва і експлуатації доріг, декан дорожно-будівельного факультету;
доктор технічних наук, професор Мішуєв Адольф Володимирович, Московський державний будівельний університет, професор кафедри гідравліки, член МАГД;
доктор фізико-математичних наук, професор Селезов Ігор Тимофійович, Інститут гідромеханіки НАН України, завідувач відділу гідродинаміки хвильових процесів.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і
архітектури, м. Київ.
Захист відбудеться “6” червня 2003 р. о 1200 годині.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д47.104.01 при Українському державному університеті водного господарства та природокористування за адресою: 33000, м.Рівне, вул.Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного університету водного господарства та природокористування за адресою: 33000, м.Рівне, вул.Приходька,75.
Реферат розісланий “29 квітня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради к.т.н., доцент Востріков В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
1.Актуальність теми. Білякритичні течії виникають за певних умов в межах різних типів гідротехнічних споруд - в нижніх б'єфах водоскидів та гідроелектростанцій, в каналах, тунелях, галереях, трубах, при управлінні геометричними формами потоків, а також в природних водотоках – річках, естуаріях, морях та ін. Існуючі методики розрахунків відносяться лише до окремих типів явищ або окремих видів гідротехнічних споруд, не узгоджені між собою, дають досить суперечливі результати і не охоплюють всього класу розглядуваних явищ. Відсутність узагальненої теорії і надійних методик розрахунків білякритичних течій, невизначеність умов їх існування є причиною того, що характерні особливості цих течій досить часто не враховуються в процесі проектування і експлуатації гідротехнічних об'єктів, внаслідок чого відбуваються випадки руйнувань та аварій споруд, працюючих в умовах виникнення білякритичних режимів.
Так наприклад, тяжкі руйнування водобою спостерігалися на водозливній греблі Вако, був підмитий флютбет гребель Крішна і Сардо, внаслідок чого остання була зруйнована повністю. Зафіксовані значні пошкодження таких безнапірних тунелів, як Арпа-Севан, Ялтинський, Спандарянський, Інфернільо та інші. Руйнування залізобетонного кріплення і розмиви ложа відбулися на Каршинському, Аму-Бухарському та інших машинних каналах із-за утворення білякритичних хвиль переміщення значної висоти, причому на Каршинському каналі спостерігалося затоплення берм такими хвилями на довжині 3,6-3,9 км.
Внаслідок зазначених негативних наслідків виникнення білякритичних течій іноді вважається небажаним, а для деяких видів гідротехнічних споруд взагалі не допускається нормативними документами. Спроби уникнути утворення білякритичних режимів при роботі гідротехнічних споруд далеко не завжди виявляються вдалими, вимагають суттєвих додаткових коштів, а іноді уникнути формування цих режимів взагалі неможливо. В таких випадках для забезпечення надійного розв'язку комплексу технічних проблем, пов'язаних з виникненням білякритичних течій, доводиться застосовувати дороговартісне гідравлічне моделювання роботи гідротехнічних споруд, яке для білякритичних течій має свої особливості, неврахування яких може призвести до некоректних результатів та прорахунків в проектуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ І МЕТОДИ РОЗРАХУНКІВ БІЛЯКРИТИЧНИХ ТЕЧІЙ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок