Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ДЕФЕКТІВ БІМОРФНИХ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ДЕФЕКТІВ БІМОРФНИХ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ДЕФЕКТІВ БІМОРФНИХ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,04 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАЄВСЬКИЙ Микола Володимирович
УДК 621.3.537.228.1
МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ДЕФЕКТІВ БІМОРФНИХ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
05.13.05 – елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України


Науковий керівник:
заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Шарапов Валерій Михайлович, Черкаський державний технологічний університет, завідувач кафедри комп’ютеризованних та інформаційних технологій у приладобудуванні.
Офіційні опоненти:
заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Куценко Альфред Миколайович, Одеський національний політехнічний університет, професор кафедри фізики;
доктор технічних наук, професор Савін Віктор Гурійович, Національний технічний університет України “КПІ”, завідувач кафедри теоретичної механіки.
Захист відбудеться " 10 " жовтня 2007 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К73.052.01 в Черкаському державному технологічному університеті за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченко, 460.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченко, 460.
Автореферат розісланий " 8 " вересня 2007 р.


Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Палагін В.В


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Робота присвячена актуальним питанням подальшого вдосконалення і створенню нових пристроїв для діагностики дефектів біморфних п’єзоелектричних елементів при серійному виробництві.
Біморфні п’єзоелектричні елементи (БПЕ) широко застосовуються в гідро- і електроакустиці, вимірювальній, випробувальній техніці, медицині і в інших областях. Асиметричні БПЕ є основним елементом гідроакустичних антен, що використовуються в підводних і надводних кораблях. Кількість біморфних п’єзоелектричних елементів, що використовуються в електроніці, сягає мільйонів екземплярів.
Досвід серійного виробництва біморфних п’єзоелектричних елементів показує, що при їх виготовленні можливі наступні дефекти:
1. Відсутність п'єзоефекту в матеріалі п’єзоелемента.
2. Коротке замикання між електродами п’єзоелектричного елемента.
3. Відсутність електричного контакту між металевою мембраною і прилеглим до неї електродом п’єзоелектричного елемента, або в ланцюзі, що йде від п’єзоелектричного елемента до підсилювача.
Вказані дефекти призводять до зниження практично до нуля чутливості п’єзоелемента. Тому, для виявлення дефектів біморфних п’єзоелектричних елементів необхідна розробка методів, засобів і пристроїв контролю.
Тривалий час при серійному виробництві біморфних п’єзоелектричних елементів використовувався метод діагностики дефектів за формою амплітудно-частотної характеристики. В п’єзоелектричному елементі збуджувалися вигинові коливання. Амплітуда цих коливань залежить від виду дефекту п’єзоелемента. Розробками пристроїв для діагностики дефектів займалося багато вчених: Шульга М.О., Нікольський В.В., Єрмолов І.М., Шарапов В.М. Було досягнуто значних результатів в цій області та створено велика кількість пристроїв для діагностики дефектів в біморфних п’єзоелектричних елементів. Однак, розроблені пристрої мають певні недоліки: необхідність розділення електродів, необхідність виконання виводу від середньої точки і необхідність використання додаткового п’єзоелемента з низькою механічною міцністю.
Тому роботи, які пов’язані з розробкою нових методів та пристроїв для діагностики дефектів біморфних п’єзоелектричних елементів при їх серійному виробництві, є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилась у відповідності з прикладною держбюджетною темою „Розробка методів синтезу п’єзокерамічних перетворювачів з урахуванням просторової енергосилової структури п’єзоелемента та багатоконтурних ланцюгів зворотнього зв’язку” (держреєстраційний № 103U003690).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ДЕФЕКТІВ БІМОРФНИХ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок