Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ МОЛОЧНО-БІЛКОВИХ ФАРШІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЙОДОВМІСНОЇ водоростевої добавки

ТЕХНОЛОГІЯ МОЛОЧНО-БІЛКОВИХ ФАРШІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЙОДОВМІСНОЇ водоростевої добавки

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ МОЛОЧНО-БІЛКОВИХ ФАРШІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЙОДОВМІСНОЇ водоростевої добавки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
КРАМАРЕНКО ДМИТРО ПАВЛОВИЧ
УДК 637.1:66.022.39
ТЕХНОЛОГІЯ МОЛОЧНО-БІЛКОВИХ ФАРШІВ
З ВИКОРИСТАННЯМ ЙОДОВМІСНОЇ водоростевої добавки
Спеціальність 05.18.16 – технологія продуктів харчування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дейниченко Григорій Вікторович,
Харківський державний університет
харчування та торгівлі,
завідувач кафедри устаткування
підприємств харчування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України
Cімахіна Галина Олександрівна,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри технології функціональних
харчових продуктів
кандидат технічних наук, доцент
Юдіна Тетяна Іллівна,
Донецький національний університет економіки
і торгівлі ім. М. Туган-Барановського,
доцент кафедри організації та управління якістю
ресторанного господарства
Захист відбудеться “_30_” жовтня 2007 р. о __1400_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
Автореферат розісланий “_26_” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дубініна А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреба населення нашої планети в продуктах харчування в даний час повністю не задовольняється. Особливо гостро при цьому відчувається дефіцит білка. Недоліки продуктів харчування, що обумовлені їх зниженою калорійністю та біологічною цінністю, зачіпають одну шосту, а дефіцит повноцінного білка в раціонах харчування – дві третини населення планети. Передбачається, що в даний час дефіцит білка в світі складає 20 млн. т.
Природно, що у зв’язку з дефіцитом білка в харчуванні важлива увага повинна приділятися потенційним природним його джерелам, зокрема молоку та продуктам його переробки. Серед широкого асортименту молочних продуктів особлива роль належить молочно-білковим концентратам, виробництво яких необхідно істотно збільшувати. Для цього, окрім незбираного молока, треба використовувати білково-вуглеводну молочну сировину (БВМС) – знежирене молоко, сколотини і молочну сироватку. Саме БВМС та молочно-білкові концентрати з неї є тим сировинним резервом, який повинен бути використаний для істотного збільшення виробництва продуктів харчування з підвищеним вмістом білка. Дослідженню властивостей білків, що містяться у БВМС, та способам одержання молочно-білкових концентратів з неї присвячені чисельні праці П.Ф. Д'яченка, А.Г. Храмцова, М.М. Ліпатова (старшого), Т. Сенкевич, А. Тепел. В Україні цим питанням займались С.С. Гуляєв-Зайцев, В.М. Козлов, Г.В. Дейниченко, Т.І. Юдіна та ін.
Ще однією важливою проблемою, що існує в світі, є проблема йодного дефіциту. В Україні ця проблема поглиблена наслідками аварії на ЧАЕС, що сприяла значному зростанню радіоіндукованої патології тиреоідної системи. Істотним джерелом постачання стабільного йоду з метою корегування складу і харчової цінності продуктів є добавки з бурих морських водоростей. Ці добавки дозволяють з одного боку нормалізувати надходження в організм людини органічного йоду, а з іншого сприяють елімінації з організму радіонуклідів, надаючи харчовим продуктам радіопротекторних властивостей.
У зв’язку із вищесказаним дослідження, спрямовані на розробку молочно-білкових фаршів (МБФ) з добавками водоростевого походження, є актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до основних напрямків наукових досліджень Харківського державного університету харчування та торгівлі за темою №10-03-06Б “Удосконалення процесів та обладнання для переробки харчової сировини на підприємствах харчування”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ МОЛОЧНО-БІЛКОВИХ ФАРШІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЙОДОВМІСНОЇ водоростевої добавки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок