Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геоекологічна адаптивність природно-господарських територіальних систем (на прикладі приморської території басейну Григорівського лиману)

Геоекологічна адаптивність природно-господарських територіальних систем (на прикладі приморської території басейну Григорівського лиману)

Назва:
Геоекологічна адаптивність природно-господарських територіальних систем (на прикладі приморської території басейну Григорівського лиману)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,30 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Таврійський національний університет ім. В.і. Вернадського
цуркан Оксана іванівна
УДК 913(477.74):504.54(043.3)
Геоекологічна адаптивність
природно-господарських територіальних систем
(на прикладі приморської території басейну Григорівського лиману)
11.00.11 - конструктивна географія і раціональне використання
природних ресурсів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор Позаченюк Катерина Анатоліївна,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри фізичної географії і океанології
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Денисик Григорій Іванович,
Вінницький педагогічний університет ім. М. Коцюбинського
професор кафедри фізичної географії
кандидат географічних наук, доцент
Єна Олександр Васильович,
Кримський республіканський інститут удосконалення
кваліфікації кадрів народної освіти
доцент кафедри природно-математичних наук
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України,
м. Київ, кафедра фізичної географії і геоекології
Захист дисертації відбудеться „31” березня 2006 р. в 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 52.051.03 при Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4, ауд. 427 (А).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розісланий „27” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор І.М. Яковенко


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РоБОТи
Актуальність теми. Протягом останніх десятиліть проблема взаємодії природи і суспільства знаходилась у полі зору багатьох наук і особливо конструктивної географії. Результат взаємодії суспільства і природи багато в чому залежить від вирішення питання сумісного, узгодженого розвитку господарської підсистеми з природною в рамках цілісної системи “природа-суспільство”. За умови повної сумісності цих двох підсистем як в просторовому (структурному), так і часовому аспектах, вдалося б наблизитись до реалізації концепції сталого розвитку. В останнє десятиліття в природокористуванні все частіше обговорюються теоретичні питання адаптивності (класичний приклад – адаптивна система сільського господарства). Адаптивний підхід якраз і націлює на створення таких природно-господарських територіальних систем (ПГТС), в яких господарська підсистема була б сумісна з природною. Але проблема адаптивності (сумісності, узгодженості) господарської й природної підсистем у рамках єдиної ПГТС не вирішена як на теоретичному, так і на методичному рівні.
Актуальність створення адаптивних ПГТС у приморських територіях багато в чому зростає. У їх межах часто йдеться про стихійний, практично некерований процес господарського освоєння побережжя моря. Приморські території характеризуються різноманіттям господарського використання, високою різноманітністю і контрастністю ландшафтів, що в свою чергу призводить до формування різних типів конфліктних ситуацій. Існування і невирішеність проблем природокористування в межах приморської території басейну Григорівського лиману, зокрема, пов'язані з інтенсивним освоєнням і будівництвом Припортового заводу, порту Південний, Нафтотерміналу, і, як наслідок, формуванням екологічних проблем.
Теоретичними основами роботи стали теоретико-методологічні положення, розроблені у працях В.О.Анучина, Д.Л.Арманда, В.О.Барановського, В.О.Бокова, С.М.Волкова, І.П.Герасимова, М.Д.Гродзинського, В.Т.Гриневецького, Г.І.Денисика, В.І.Кирюшина, С.Б.Лаврова, А.М.Маринича, Ф.Н.Мількова, М.М.Моїсеєва, В.А.Ніколаєва, В.М.Пащенко, К.А.Позаченюк, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Геоекологічна адаптивність природно-господарських територіальних систем (на прикладі приморської території басейну Григорівського лиману)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок