Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ КСАНТИНОКСИДАЗНО-КСАНТИНДЕГІДРОГЕНАЗНОЇ СИСТЕМИ В МЕХАНІЗМІ ДІЇ КСЕНОБІОТИКІВ

РОЛЬ КСАНТИНОКСИДАЗНО-КСАНТИНДЕГІДРОГЕНАЗНОЇ СИСТЕМИ В МЕХАНІЗМІ ДІЇ КСЕНОБІОТИКІВ

Назва:
РОЛЬ КСАНТИНОКСИДАЗНО-КСАНТИНДЕГІДРОГЕНАЗНОЇ СИСТЕМИ В МЕХАНІЗМІ ДІЇ КСЕНОБІОТИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна
КІШКО Тетяна Олегівна
УДК 616.438-008.931:577.152.-
02:[615.31:547.857.3]-092.9
РОЛЬ КСАНТИНОКСИДАЗНО-КСАНТИНДЕГІДРОГЕНАЗНОЇ СИСТЕМИ В МЕХАНІЗМІ ДІЇ КСЕНОБІОТИКІВ
03.00.04 – біохімія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті екогігієни та токсикології ім. Л.І.Медведя МОЗ України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
ДМИТРЕНКО Микола Петрович,
зав. лабораторії біохімії
Інституту екогігієни та токсикології ім.Л.І.Медведя.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ВИНОГРАДОВА Руфіна Петрівна,
провідний науковий співробітник
Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України;
доктор біологічних наук, професор
МАТИШЕВСЬКА Ольга Павлівна,
професор Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Провідна установа - Інститут фармакології і токсикології АМН України,
відділ біохімічної фармакології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 21_” жовтня 2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Леонтовича, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України за адресою: м. Київ, вул. Леонтовича, 9.
Автореферат розісланий “_20_” вересня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук КІРСЕНКО О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Однією з центральних проблем біохімії є встановлення механізмів токсичної дії ксенобіотиків, зокрема таких поширених екологічних забруднювачів довкілля як оксиди азоту, нітрити, нітрати, канцерогенні нітрозаміни, тощо. Токсична дія хімічних сполук на організм реалізується через специфічні і загальні механізми (С.Н.Голиков и др., 1982). До загальних механізмів можна віднести біотрансформацію ксенобіотиків, продукти якої мають токсичні властивості, а також загибель клітин по типу апоптозу, який згідно з сучасними уявленнями, є генетично запрограмованим процесом (Cohen J.J., 1991, Hughes F.M.Jr. et al., 1998). Особливо високу здатність до апоптозу мають тимоцити. Одним з чинників, який може відігравати значну роль у виникненні і протіканні апоптозу, є оксид азоту (NO) (Fehsel K., et al., 1995). Оксид азоту як ендогенного, так і екзогенного походження в цитотоксичних дозах може викликати загибель клітин, а ряд ксенобіотиків здійснює свою токсичну дію в організмі, впливаючи на обмін NO (Houston M., et al., 1998).
Токсична дія ксенобіотиків опосередковується через ключові ферменти метаболізму. Серед них особливо важливу роль відіграють О2--залежна ксантиноксидаза (КсО)(КФ:1.2.3.2) та НАД-залежна ксантиндегідрогеназа (КсД)(КФ:1.2.11.37), які при певних умовах можуть переходити одна в одну. Ці ферменти виконують ключову роль у катаболізмі пуринів і каталізують такі реакції: гіпоксантин(ксантин)+О2+Н2О = сечова кислота+Н2О2+О2-; гіпоксантин(ксантин) + НАД+ = сечова кислота+НАДЧН. Саме ксантиноксидазна реакція є джерелом активних кисневмісних метаболітів, які мають сильну ушкоджуючу дію, і може відігравати визначальну роль в механізмі реалізації цитотоксичної дії хімічних сполук. (Ягнятинская А.М., 1985). КсД-КсО система разом з монооксигеназною системою бере участь у біотрансформації ксенобіотиків. Враховуючи, що токсичний вплив багатьох ксенобіотиків супроводжується розвитком гіпоксії, внаслідок якої посилюються катаболічні процеси, в тому числі розпад пуринів, можна припустити, що від стану КсД-КсО системи, зокрема від співвідношення та субклітинного розподілу активностей КсД і КсО значною мірою залежить здатність клітин до апоптозу та особливості його перебігу.
У зв'язку з цим, актуальним є дослідження ролі КсД-КсО системи в механізмі токсичної дії ряду ксенобіотиків, таких як папаверин, нітропрусид натрію (НП), нітрит та нітрат натрію, N-нітрозодиметиламін (НДМА) в дослідах in vitro на тимоцитах та in vivo.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ КСАНТИНОКСИДАЗНО-КСАНТИНДЕГІДРОГЕНАЗНОЇ СИСТЕМИ В МЕХАНІЗМІ ДІЇ КСЕНОБІОТИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок