Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА В АРГЕНТИНІ В УМОВАХ НЕОЛІБЕРАЛЬНОЇ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ (90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)

СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА В АРГЕНТИНІ В УМОВАХ НЕОЛІБЕРАЛЬНОЇ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ (90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА В АРГЕНТИНІ В УМОВАХ НЕОЛІБЕРАЛЬНОЇ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ (90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,88 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лаврова Ірина Іванівна
УДК: 94(82):304.4"19"
СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА В АРГЕНТИНІ
В УМОВАХ НЕОЛІБЕРАЛЬНОЇ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ
(90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор історичних наук, професор
Бєловолов Юрій Григорович,
професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Донецького національного університету
Офіційні опоненти - |
доктор історичних наук, професор
Кириченко Василь Прохорович,
професор кафедри зовнішньої політики і міжнародного права Дипломатичної академії України при МЗС України
кандидат історичних наук, доцент
Бредіхин Андрій Володимирович,
доцент кафедри політології
Донецького національного університету
Провідна установа - |
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Міністерства освіти і науки України
(кафедра історії нового та новітнього часу)
Захист відбудеться 22.06. 2006 р. о _10____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 20.05. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дев’яності роки ХХ ст. мали важливе значення в історії Аргентини: цей період характеризувався спробою переходу від попередньої моделі розвитку, так званої імпортзамінної моделі індустріалізації, до нової парадигми – відкритої ринкової економіки. Втілення реформ, базованих на ідеях неоліберальної економічної думки, супроводжувалося скороченням втручання уряду в економіку й управління та структурною перебудовою господарства країни.
Глибокі економічні трансформації зазвичай супроводжуються певними соціальними зрушеннями, як позитивними, так і неґативними за змістом. У зв’язку з цим набуває значущості проведення такої соціальної політики, яка була б здатна подолати соціальні розбіжності та розв’язати соціальні протиріччя, які виникають у перехідний період, і, таким чином, сприяти соціальній інтеграції. Нейтралізувати можливий негативний вплив ринку на соціальну сферу, пом’якшити соціальні негаразди та посприяти висхідній соціальній мобільності населення спроможна реалізація зваженої соціальної політики.
Проваджувані в Аргентині у 1990-і рр. економічні реформи супроводжувалися корінною перебудовою соціально-економічних відносин, зрушеннями у соціально-класовій структурі, зміною усталених суспільних цінностей. Досвід проведення реформ соціальної сфери в Аргентині видається цікавим і для України, в якій триває процес становлення ринкових інститутів. Схожість соціальних проблем, які виникають при переході до ринкової системи господарювання – тимчасове зростання безробіття, посилення майнового розшарування, маргіналізація частини населення тощо – актуалізує потребу вивчення комплексу заходів соціальної політики в Аргентині в плані оцінки їхньої ефективності, врахування позитивного чи негативного досвіду при виборі Україною власних орієнтирів розвитку соціальної сфери.
Необхідність наукового вивчення цієї проблеми зумовлена й відсутністю у вітчизняній латиноамериканістиці конкретно-історичних праць з досліджуваної теми. Комплексне історичне дослідження соціальної політики в Аргентині зазначеного періоду покликане заповнити цю прогалину в історіографії.
Зв’язок роботи з науковими планами, темами. Дисертацію виконано в руслі комплексної наукової теми, яка розробляється кафедрою міжнародних відносин та зовнішньої політики Донецького національного університету „Міжнародні відносини в умовах глобалізації: регіональні виміри” (№Г-01/44).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА В АРГЕНТИНІ В УМОВАХ НЕОЛІБЕРАЛЬНОЇ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ (90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок