Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив нових способів електромагнітного перемішування на формування безперервнолитих заготівок з середньо- та високовуглецевої сталі

Вплив нових способів електромагнітного перемішування на формування безперервнолитих заготівок з середньо- та високовуглецевої сталі

Назва:
Вплив нових способів електромагнітного перемішування на формування безперервнолитих заготівок з середньо- та високовуглецевої сталі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія наук України
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів
Колесніченко
Анастасія Анатоліївна
УДК 621.74.047.063.8:669.14
Вплив нових способів електромагнітного перемішування на формування безперервнолитих заготівок з середньо-
та високовуглецевої сталі
Спеціальність 05.16.02 «Металургія чорних і кольорових металів
та спеціальних сплавів»
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України
та ТОВ «Нет Шейп Каст (Україна)»
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Дубодєлов Віктор Іванович,
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів
НАН України, м.Київ, завідуючий відділом
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Носоченко Олег Васильович,
ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь»,
м. Маріуполь, консультант директора комбінату
доктор технічних наук, ст.н.с.
Костяков Володимир Миколайович
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів
НАН України, м.Київ, провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться «_10_» липня 2008 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.232.01 в Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України за адресою: 03680, м. Київ, бульвар Вернадського, 34/1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України за адресою: 03680, м. Київ, бульвар Вернадського, 34/1.
Автореферат розіслано «_30_» _травня_ 2008 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01
доктор технічних наук |
М.І. Тарасевич


Загальна характеристика роботи.
Актуальність проблеми. Постійне зростання вимог до якості металопродукції зумовлює необхідність вдосконалення високоефективного процесу безперервного розливання сталі.
Для запобігання утворенню відомих дефектів в безперервнолитих заготівках (осьова пористість, фізична, хімічна та структурна неоднорідність), широко використовується керований примусовий рух рідкої фази, який створюється, зокрема, за допомогою електромагнітних сил.
Застосування для цих цілей відомих типів електромагнітних пристроїв не усуває ряд недоліків процесу виготовлення безперервнолитих заготівок: турбулізацію меніска; наявність зон, не охоплених перемішуванням; переважаючий ріст стовпчастих кристалів; наявність зон негативної ліквації. Особливо чітко це проявляється при безперервному розливанні середньо- і високовуглецевих сталей, внаслідок досить широкого інтервалу їх кристалізації. Вказані чинники зумовлюють необхідність проведення додаткових досліджень, спрямованих на вдосконалення існуючої технології і пристроїв для електромагнітного перемішування сталі при її розливанні на сортових машинах безперервного лиття заготівок (МБЛЗ).
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконувалась у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів (ФТІМС) НАН України відповідно до ДНТП 5.3. “Ресурсозберігаючі технології нового покоління в гірничо-металургійному комплексі”, НДР (ДР №05.03.03/0049828) “Розробка технології та електротехнічного обладнання для індукційного перемішування рідкої сталі в кристалізаторі машини безперервного лиття заготівок” (2004-2006 рр.), та згідно з угодою між ФТІМС НАН України і ТОВ “Нет Шейп Каст (Україна)” та контрактами вказаної компанії з підприємствами Mittal Steel Ostrava (2005-2007 рр.), ArcelorMitall USA R&D (раніше мало назву Ispat Inland Inc. і Mitall Steel USA R&D) (1999-2007 рр).
Мета роботи: підвищення якості безперервно литої сортової заготівки з середньо- та високовуглецевої сталі шляхом застосування нових способів і технологічних схем електромагнітного перемішування металу та розробки оригінальних магнітогідродинамічних пристроїв для їх реалізації.
Об’єкт досліджень: безперервнолита сталева заготівка, одержана на криволінійних сортових МБЛЗ.
Предмет досліджень: гідродинамічні, магнітогідродинамічні та теплофізичні процеси формування безперервнолитих сортових сталевих заготівок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Вплив нових способів електромагнітного перемішування на формування безперервнолитих заготівок з середньо- та високовуглецевої сталі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок