Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ МІФОЛОГЕМИ АГАСВЕРА В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТ.

ТРАНСФОРМАЦІЯ МІФОЛОГЕМИ АГАСВЕРА В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТ.

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ МІФОЛОГЕМИ АГАСВЕРА В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,54 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Світова література уже протягом двох тисячоліть продовжує відбиват
и, відтворювати ціле коло амбівалентних, суперечливих питань, увесь різ
номанітний комплекс одвічних проблем, що становлять одну з констант люд
ської свідомості


ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ПОЛІЩУК Надія Юріївна
УДК [821.11-2.091п18/19п+821.11-343п18/19п]:111(001.891)
ТРАНСФОРМАЦІЯ МІФОЛОГЕМИ АГАСВЕРА В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТ.
Спеціальність: 10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник |
доктор філологічних наук, професор
Копистянська Нонна Хомівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка
професор кафедри світової літератури
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Нямцу Анатолій Євгенович,
Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича
професор кафедри російської філології
кандидат філологічних наук,
Лучук Тарас Володимирович,
Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка
учений секретар
Провідна установа | кафедра філології Національного університету "Києво-Могилянська Академія" Кабінету Міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться 23 лютого 2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 з філологічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул.С.Крушельницької, 5.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені І.Франка за адресою: 79005 м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “22” січня 2001 року
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук В.М.Івашків
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Світова література уже протягом двох тисячоліть продовжує відтворювати ціле коло амбівалентних, суперечливих питань, увесь різноманітний спектр одвічних проблем, які становлять одну з констант людської свідомості. Відповідно до цього письменники кожної епохи творять свої міфи, наративні надбудови, що акумулюють складний психологічний комплекс у вербалізованій формі, яка надає неоднозначним поняттям своєрідної виразності, вирозумілості. Цей естетичний феномен, характерний для всього історичного розвитку літератури, варіює залежно від (відмінних) акцентів, притаманних тій чи іншій літературній добі. Тому, з одного боку, зазначене коло філософських проблем замикається довкола людини і соціуму і вибудовується у літературній парадигмі античності-Ренесансу-класицизму-просвітництва-реалізму (-постмодернізму). З іншого боку, воно витворене у пошуках трансцендентного, позалюдського і позачасового, є спадковою ознакою літературної парадигми середньовіччя-бароко-романтизму-модернізму (-постмодернізму), а в такий спосіб є поверненням до власних витоків — до міфу. Загальні тенденції легендарно-міфологічних структур сфокусовуються навколо різноманітних міфологем літератури; розгляд однієї з них — міфологеми Агасвера — власне й становить зміст дисертації.
Актуальність теми дисертаційного дослідження полягає насамперед у комплексному підході до вирішення наукової проблеми. Робота є вартісною у суто літературознавчому аспекті, оскільки оригінально побудована на поєднанні різноманітних методів дослідження, як сучасних (постструктуралістський та деконструктивістський) та нових (структурний, семіотичний, міфо-ритуальна критика) для українського літературознавства, так і класичних (історико-літературний, порівняльний, типологічний). На основі цього в роботі по-новому здійснюється грунтовний аналіз та інтерпретація і відомих (англійська романтична поема С.Т.Колріджа, Дж.Г.Байрона, П.Б.Шеллі), і водночас мало чи й зовсім невідомих (романтична лірика Н.Ленау, поеми В.Б.Небеського, Р.Гамерлінга, роман С.Гейма) художніх текстів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ МІФОЛОГЕМИ АГАСВЕРА В ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок