Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні зміни особистості яхтсмена у процесі спортивної діяльності під впливом психотравмуючих факторів

Психологічні зміни особистості яхтсмена у процесі спортивної діяльності під впливом психотравмуючих факторів

Назва:
Психологічні зміни особистості яхтсмена у процесі спортивної діяльності під впливом психотравмуючих факторів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
КОРНІЙКО Уляна Володимирівна
УДК 796.14 : 15
Психологічні зміни особистості яхтсмена
у процесі спортивної діяльності під впливом
психотравмуючих факторів
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Воронова Валентина Іванівна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, доцент кафедри психології та педагогіки.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Приймаков Олександр Олександрович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедрою біології людини;
кандидат психологічних наук, Кокун Олег Матвійович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, старший науковий співробітник лабораторії психофізіології.
Провідна установа:
Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, кафедра психології і педагогіки; Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 20 березня 2003 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий 19 лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор наук з фізичного виховання і спорту
Круцевич Т.Ю.
Загальна характеристика роботи
Актуальність. Сучасний спорт, на думку провідних спеціалістів з фізичної культури та спорту (Л.Петерсен, П.Ренстрем, 1981; В.Ф. Башкіров, 1981, 1987; Ф.А. Йорданська, 1984; В.М. Платонов, 1997 та ін.), – це одна із сфер людської діяльності, що характеризується підвищеним травматизмом. При цьому слід зазначити, що, за результатами аналізу даних спеціальної літератури, практично всі з проведених на сьогодні досліджень, присвячені питанням спортивного травматизму, вивчають фізичні травми, і переважно в медичному аспекті. Інші аспекти – спортивно-педагогічний, психологічний – розроблені недостатньо (В.М. Платонов, 1997). Питання результатів впливу психотравмуючих ситуацій (ПТРС) на особистість спортсмена є ще менш дослідженими, оскільки відхилення в психічній сфері спортсменів здебільшого розглядаються як наслідок фізичної травми (Р.С. Уейнберг, Д. Гоулд, 1997). Лише декілька авторів (А.П. Козін, 1985; Л.Д. Гіссен, 1990; Н.Б. Стамбулова, 1999) привертають увагу до вивчення залежності психічного стану спортсмена, стану його психічного здоров’я від напруженості тренувальної та змагальної діяльності, а також впливу тих окремих складних ситуацій, які є найтиповішими у спорті. Таким чином, аналіз даних спеціальної літератури дає можливість зробити висновок, що вплив ПТРС на особистість спортсмена є питанням, на сьогодні вивченим недостатньо.
Безумовно, на атлетів, що спеціалізуються у будь-якому виді спорту, діють виключно високі як фізичні, так і психічні навантаження. Однак вітрильний спорт має ряд особливостей, які визначають підвищене навантаження саме на психічну сферу спортсмена. Специфіка умов діяльності яхтсмена зумовлює не тільки значний вплив на психічну сферу, пов’язаний з саме спортивною діяльністю, а й з тим, що вітрильний спорт – це морська справа, що сама по собі, без накладання змагальних особливостей, є достатньо “психоємною” (Ю.Т.sВаренников, 1985; Г.Б. Горська, 1990). Важко прогнозовані умови вітрилення: змінні за силою та напрямком вітер, хвилі, течії (змагання для дорослих проводяться без обмежень за бальністю хвиль і вітру); повсякчасна загроза перекидання або аварії на яхті; необхідність прийняття визначальних рішень в умовах браку часу та інформації; ризик травм і відповідальність за здоров’я (життя) інших членів екіпажу та інші чинники зумовлюють існування великої кількості потенційно психотравмуючих ситуацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Психологічні зміни особистості яхтсмена у процесі спортивної діяльності під впливом психотравмуючих факторів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок