Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ СПОЖИВЧОГО РИНКУ ТА ЙОГО РЕГУЛЮВАННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ТРАНСФОРМАЦІЯ СПОЖИВЧОГО РИНКУ ТА ЙОГО РЕГУЛЮВАННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ СПОЖИВЧОГО РИНКУ ТА ЙОГО РЕГУЛЮВАННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
ГРОДЕЦЬКА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 330: 339.13
ТРАНСФОРМАЦІЯ СПОЖИВЧОГО РИНКУ ТА ЙОГО
РЕГУЛЮВАННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий
керівник– |
доктор економічних наук, професор Воробйов Євген Михайлович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії.
Офіційні
опоненти– | доктор економічних наук, доцент Тютюнникова Світлана Володимирівна, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління;–
кандидат економічних наук, доцент Довгаль Олена Андріївна, Харківський гуманітарний університет „Народна українська академія”, завідувач кафедри економічної теорії.
Провідна
організація– | Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії, м. Донецьк.
Захист відбудеться 24 січня 2003 р. о 17.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, буд. 4, ауд. V-67.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, майдан Свободи, буд. 4.
Автореферат розісланий 20 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Системна трансформація України в напрямку ефективної соціально орієнтованої ринкової економіки пов’язується, перш за все, з переходом до типової в розвинутих країнах системи взаємозв’язку виробництва і потреб, в якій останні реалізуються через свою платоспроможну форму – попит. Подібна спрямованість економічних ре-форм передбачає відмову від централізовано-планової моделі, зорієнтова-ної, в першу чергу, на досягнення необхідних обсягів виробництва, а не на забезпечення реальних потреб.
У контексті визначених завдань особливого значення набувають про-блеми функціонування споживчого ринку як основного механізму реалізації потреб в товарах та послугах невиробничого характеру, відтворення лю-дини в сукупності її фізичних, інтелектуальних та духовних якостей. Незба-лансованість споживчого ринку приводить до неможливості оптимального використання трудового, інноваційного і творчого потенціалу робочої сили, викликає макроекономічну нестабільність та соціальну напруженість. Саме тому проблема державного регулювання та стабілізації на даному ринку є тією ключовою проблемою, на якій замикається багато інших. Це обумов-лює необхідність розробки нового комплексного підходу до формування споживчого ринку, його структури, умов та методів стабілізації, процесів, що відбуваються у сфері особистого споживання.
Цілий ряд положень теорії споживання знайшли своє відображення в роботах К. Маркса, Г. Зіммеля, В. Зомбарта, М. Вебера, А.І. Левіна, Н.Я.Петрикова, А.П. Яркіна, Л.Я. Баранової, В.Д. Бєлкіна, Н.В. Белоха, В.П.Со-ловйова, А.Н. Шохіна та інших. Проблема особистих економічних потреб знайшла своє відображення в роботах В.В. Радаєва, В.М. Бєлоусова, Е.Г. Кудєліна, Г.С. Саркісянца, І.Н. Шутова, А.А. Чухно, У.Г. Чернявського, Л.Ф. Столмова та інших. Широкий матеріал щодо аналізу основних прин-ципів побудови ринкового механізму встановлення рівноваги та викорис-тання конкретних форм і методів державного впливу на даний процес пред-ставляють собою моделі, розроблені такими представниками світової еко-номічної думки, як Дж.М. Кейнс, Л. Мізес, Ф. Найт, П. Самуельсон, М.Фрідмен, С. Хансен, Ф. Хайєк, Д. Хікс, Й. Шумпетер та іншими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ СПОЖИВЧОГО РИНКУ ТА ЙОГО РЕГУЛЮВАННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок