Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІСТ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У 10-11-х КЛАСАХ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ЗМІСТ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У 10-11-х КЛАСАХ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ЗМІСТ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У 10-11-х КЛАСАХ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХОМЕНКО Олександр Вікторович
УДК 373.54
ЗМІСТ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
У 10-11-х КЛАСАХ
СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Спеціальність 13.00.02 — теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського державного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
СКЛЯРЕНКО Ніна Костянтинівна,
Київський державний лінгвістичний університет, професор кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ТАРНОПОЛЬСЬКИЙ Олег Борисович,
Дніпропетровська академія управління, бізнесу та права, завідувач кафедри методики педагогічної комунікації та нових технологій у навчанні іноземних мов
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
РЕДЬКО Валерій Григорович,
Інститут педагогіки АПН України, м. Київ, завідувач лабораторії навчання іноземних мов
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра англійської філології, Міністерство освіти і науки України,
м. Харків
Захист відбудеться "27" березня 2001 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському державному лінгвістичному університеті за адресою: 03680, м. Київ–150, вул. Велика Васильківська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету за адресою: 03680, м. Київ–150, вул. Велика Васильківська, 73.
Автореферат розісланий "26" лютого 2001 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Економічний, політичний та культурний розвиток України, розширення міжнародних зв‘язків зумовлюють інтеграцію іноземної мови (ІМ) в усі сфери життєдіяльності нашого суспільства. Сьогодні можна констатувати посилення когнітивної функції ІМ, саме за її допомогою можна одержати інформацію, яку неможливо своєчасно одержати рідною мовою. Крім того, розширюються рамки комунікативної функції ІМ, тобто спілкування є не лише міжособистісним, але й міжкультурним, оскільки в ньому беруть участь представники різних культур. Отже, з‘являється нове соціальне замовлення суспільства щодо навчання ІМ в нашій країні, зокрема в середній загальноосвітній школі (СЗОШ). Тому, згідно з проектом Державного освітнього стандарту з ІМ, мета навчання ІМ формулюється в такий спосіб — навчати ІМ як засобу спілкування учнів, формуючи в них комунікативні вміння в основних видах мовленнєвої діяльності (МД), оволодіння якими водночас дозволить школярам отримати доступ до інших національних культур і тим самим до світової культури Державний освітній стандарт з іноземної мови (загальна середня освіта) 5 – 9 класи: Проект. - 2-га редакція. – К.: Ленвіт, 1998. – С. 5.. Одним з чинників досягнення мети є відповідний зміст навчання.
Проблема змісту навчання в середній школі не є новою. Вона досліджувалась у роботах багатьох провідних методистів: І.Л.Бім, Н.Д.Гальскової і О.І.Соловцової, Ю.І.Пассова, Г.В.Рогової, В.В.Сафонової, С.П.Шатілова, авторів “Методики навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах”, C.J.Brumfit, J.Harmer, R.Ulhofer та ін. Лише деякі роботи присвячені виділенню змісту навчання ІМ у старших класах: Н.Д.Гальскової і О.І.Соловцової, С.П.Шатілова. Однак ці концепції потребують перегляду з урахуванням сучасного соціального замовлення суспільства.
Зміст навчання повинен відповідати потребам розвитку особистості школярів, тобто при його визначенні неможливо не враховувати вікові особливості учнів та сфери їх інтересів (І.Л.Бім, І.О.Зимня, В.П.Кузовлєв, С.Ю.Ніколаєва, Ю.І.Пассов та ін.). Проведений нами аналіз методичної літератури, показав, що дослідження, присвячені вивченню сфер інтересів сучасних старшокласників, відсутні, а ті, що існують, зокрема соціологічне дослідження сфер інтересів старшокласників з метою визначення тематики спілкування в соціокультурній сфері, проведене В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗМІСТ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У 10-11-х КЛАСАХ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок