Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАСТУПНІСТЬ ФОРМ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ І ВИЩОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ ДИДАКТИЧНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ

НАСТУПНІСТЬ ФОРМ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ І ВИЩОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ ДИДАКТИЧНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ

Назва:
НАСТУПНІСТЬ ФОРМ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ І ВИЩОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ ДИДАКТИЧНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
ПЕТРЕНКО Вікторія Віталіївна
УДК: 378. 147: [371. 31 + 378. 1]
НАСТУПНІСТЬ ФОРМ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ І ВИЩОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ ДИДАКТИЧНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ
13.00.09 – “Теорія навчання”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луцьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Запорізькому національному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Павленко Анатолій Іванович,
Запорізький обласний інститут післядипломної
педагогічної освіти, завідувач кафедри дидактики
природничо-математичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Лісова Світлана Валеріївна,
Міжнародний економіко-гуманітарний університет
імені С.Дем’янчука, директор Інституту педагогічної
освіти;
кандидат педагогічних наук,
Вітюк Валентина Василівна,
Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри педагогіки і психології.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 28 січня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.04 у Волинському державному університеті імені Лесі Українки за адресою: 43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки (43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30а.)
Автореферат розіслано 27 грудня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Петрович


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реалізація неперервної освіти в Україні стає об’єктивною потребою й пріоритетним напрямом державної політики в галузі освіти. Сучасна неперервна освіта є системою, що динамічно розвивається.
На сучасному етапі розвитку системи неперервної освіти особливу увагу слід приділити подоланню розрізненості і неузгодженості між її освітніми ланками, налагодженню наступності між ними. Законами України “Про освіту” (1996 р.), “Про загальну середню освіту” (1999 р.), “Про вищу освіту” (2002 р.), Державною національною програмою “Освіта (Україна ХХІ століття)” (1993 р.), “Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті” (2001 р.), “Державним стандартом базової і повної загальної освіти” (2004 р.), “Концепцією загальної середньої освіти (12-річна школа)” (2002 р.), “Положенням про загальноосвітній навчальний заклад” (2002 р.), “Концепцією профільного навчання в старшій школі” (2003 р.) та іншими важливими документами, визначаються структурно-змістові і процесуальні перетворення, спрямовані на забезпечення цього провідного напряму.
Вирішення проблем наступності в загальнодидактичному плані відбувалося в роботах А.М.Алексюка, Б.Г.Ананьєва, С.М.Годника, С.У.Гончаренка, К.Г.Делікатного, Г.В.Запорожець, І.А.Зязюна, А.А.Киверялга, В.М.Мадзігона, О.Г.Мороза, Н.Ф.Тализіної та ін. Питанням наступності у професійній підготовці фахівців були присвячені дисертаційні дослідження Ю.А.Кустова, А.В.Литвина, О.Ю.Пінаєвої, наукові праці М.М.Безрядіна, І.О.Борисенка, О.Ф.Брехова, В.М.Манько, Г.Н.Щевелевої, Я.В.Цехмістера. Значення наступності між загальноосвітньою школою і вищим педагогічним навчальним закладом в професійному становлені студентів-педагогів розкрито в дисертаційному дослідженні С.І.Козаченко, а в економічній освіті – в дисертаційній роботі В.І.Терес.
“Концепція профільного навчання в старшій школі (2003 р.)” визначає наступність і неперервність серед освітніх принципів, на яких ґрунтується профільне навчання. Принцип наступності в безперервній освіті передбачає досягнення наскрізних для всіх рівнів цілей, зокрема, формування особистості молодої людини та якісну підготовку майбутнього фахівця на основі узгодженості концептуальних підходів при визначені вимог до рівня і змісту його теоретичної та практичної підготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАСТУПНІСТЬ ФОРМ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ І ВИЩОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ ДИДАКТИЧНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок