Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДО УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДО УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДО УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
імені БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
УЛІЧ Віктор Леонідович
УДК 378:355.2
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ
ДО УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 13.00.04“
Теорія і методика професійної освіти”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Хмельницький – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, доцент Матеюк Олег Анатолійович,
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Б. Хмельницького, начальник ад’юнктури.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Василина Мирослав Михайлович, Національна академія Служби безпеки України, проректор;
кандидат психологічних наук Будник Сергій Михайлович, Національна академія Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, науково-дослідний відділ, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих Академії педагогічних наук України, відділ дидактики професійної освіти, м. Київ.
Захист відбудеться “ 25 ” квітня 2007 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .705.03 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
Автореферат розіслано “ 23 ” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент Ю. Сердюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Докорінні зміни у статусі Збройних Сил України, характері службово-бойових завдань з’єднань і військових частин (підрозділів), змісті та специфіці діяльності офіцерів обумовлені перетвореннями у всіх сферах держави. Вони спонукають до висунення якісно нових вимог до системи військової освіти, рівня компетентності фахівців-професіоналів, структури і змісту професійної підготовки випускників вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ), їх готовності до управлінської діяльності. Однак за останні десятиліття відбулась певна втрата найважливіших функцій вищої освіти, виявились недоліки у функціонуванні вищої школи (технократизм; валовий підхід до навчально-виховного процесу; адміністративно-бюрократичний, формальний стиль організації навчально-виховного процесу.
Результати педагогічних досліджень з проблем освіти курсантів, формування у них професійних знань, умінь, навичок та професійно необхідних якостей свідчать, що ефективність підготовки фахівців вищої кваліфікації багато у чому залежить від того, наскільки у навчально-виховному процесі ВВНЗ, його змісті й технологіях ураховуються педагогічні умови їхньої підготовки; як будується “модель” фахівця і формується його професійна компетентність, набуваються знання, формуються практичні уміння та фахові навички майбутнього військового управлінця.
Аналіз відзивів на випускників вищих військових навчальних закладів 2000–2006 років указує на недоліки їхньої підготовки: нерівномірне засвоєння знань, умінь і навичок здійснення різних управлінських функцій; недостатній рівень знань теоретичних основ управління; низький рівень розвитку системного мислення та готовності до керівництва військовими колективами в нестандартних ситуаціях, погіршення якості призовного контингенту (відмічено у 25,6 % відзивів на випускників).
Традиційна педагогічна проблема професійної освіти, дослідженню якої присвячені роботи С. У. Гончаренка, І. А. Зязюна, B. А. Козакова, Н. Г. Ничкало, С. О. Сисоєвої, О. М. Пєхоти набуває нових аспектів. Окремі питання, пов’язані з готовністю майбутніх офіцерів до управлінської діяльності, знайшли відображення в публікаціях військових психологів і педагогів (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ДО УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок