Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ / сторінка 10

Назва:
ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Встановлено, що саме демократизаційна складова відігравала ключову роль у загальній еволюції євроінтеграційної ідеї і відповідного процесу, а нині вочевидь набуває вирішального значення у процесі обговорення й прийняття рішень про подальше розширення Європейського Союзу. Саме тому головним інституційним важелем політико-системного впливу на якість і темпи демократичних перетворень всього комплексу суспільного життя нових кандидатів на членство в ЄС на сьогодні є і буде ОБСЄ. У процесі своєї еволюції, пов’язаної із завершенням блокового протистояння, ОБСЄ стала форумом критеріальної апробації найбільш значимих чинників євроінтеграції, які перебувають поза рамками “чистої” економічної політики. Виявлено, що як у зарубіжній, так і у вітчизняній політології ОБСЄ залишається поза увагою фундаментальних політологічних досліджень у сенсі перспектив загальноєвропейського процесу. Проте реалії сучасного європейського розвитку зумовлюють те, що ряд держав перехідного типу, включно з Україною, ще тривалий час братимуть участь у європейському політико-правовому та культурному просторі саме через інституціональну інфраструктуру та правовий інструментарій ОБСЄ.
2. Проведене дослідження засвідчило, що діяльність інститутів ОБСЄ БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД співвідноситься з положеннями й принципами, закладеними до категоріально-понятійного апарату Копенгагенських критеріїв набуття членства в ЄС. Крім цього, встановлено, що існують всі підстави вважати діяльність інститутів ОБСЄ БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД такою, яка сприяє зацікавленим державам-учасницям ОБСЄ в набутті членства в ЄС.
Усі підходи політичної теорії інтеграції, елементами якої в даному дослідженні вважається співпраця з інститутами ОБСЄ БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД, попри різні дефініції станів та відносин, що існують всередині цілого, зосереджуються переважно на стосунках між суспільством і об‘єднаннями індивідуумів та політичних одиниць. З’ясовано, що інтеграція відбувається водночас і на національному рівні з інтегруванням відносин у межах державних кордонів, і на міждержавному рівні, коли інтеграція в економічній, політичній та культурній сферах пов‘язує держави.
Дослідженням встановлено, що на функціональному рівні кожен окремо взятий інститут ОБСЄ сприяв державам-учасницями - новим членам ЄС у вирішенні ряду проблем, які стояли на заваді реалізації їх євроінтеграційних прагнень. Зазначені інститути ОБСЄ в „людському” та економічному вимірах діяльності Організації є практичними механізмами, діяльність яких зосереджена на вирішенні ряду питань, врегулювання більшості з яких є головною вимогою набуття членства в ЄС.
3. З’ясування витоків, етапів становлення, значення та завдань політики європейської інтеграції України засвідчило її обґрунтованість та відповідність сучасним теоріям інтеграції на європейському континенті. Крім цього, базисом політики європейської інтеграції України можна вважати цивілізаційну теорію розвитку інтеграційних процесів у Європі, що зумовлено історичною спільністю культурної та суспільної спадщини України з рядом країн європейського континенту. Проте реалії сучасного європейського розвитку такі, що Україна ще тривалий час залишатиметься поза ЄС, а тому братиме участь у європейському політико-правовому та культурному просторі саме через інституціональну інфраструктуру та політико-безпековий інструментарій ОБСЄ. Відтак Організація з безпеки та співробітництва в Європі – вирішальний для України “полігон” адаптування до Копенгагенських критеріїв членства в ЄС.
Встановлено, що політика європейської інтеграції України об’єднує в собі демократичне розуміння європейської інтеграції як багатогранного процесу, що відбувається одночасно у декількох вимірах і напрямках (вимір внутрішніх реформ, процес поглиблення та подальшої інституціоналізації відносин з ЄС, розвиток стратегічного партнерства з Росією, іншими державами-учасницями СНД, повна реалізація можливостей України як транзитної держави між євроатлантичним та євроазійським геоекономічними просторами, нарешті, вимір загальноєвропейської інтеграції з ключовим значенням в ньому ОБСЄ), здатна забезпечити максимальний політичний консенсус, суспільну консолідацію та злагоду щодо цілей, механізмів та базових засад стратегії Європейського вибору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок