Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ / сторінка 11

Назва:
ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Виявлено, що в ході реалізації політики європейської інтеграції України не завжди враховуються економічні, національні, історичні та культурні особливості України, її геополітичне розташування. Відтак у політичній стратегії України, спрямованій на реалізацію перспективи приєднання до Європейського Союзу, варто врахувати наявну градацію повноважень і сфер відповідальності великої кількості інтеграційних інституцій на континенті з наголосом на вирішальній ролі усвідомлення важливості практичного використання концепту демократизації у поданні ОБСЄ.
4. На сьогодні існують всі підстави розглядати співпрацю з інститутами ОБСЄ в „людському” та економічному вимірах діяльності як таку, що здатна реально сприяти Україні в реалізації політики її європейської інтеграції. Сучасний рівень співпраці з інститутами БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД дозволяє залучати потенціал ОБСЄ до вирішення проблемних питань набуття Україною відповідності критеріям членства в ЄС. Аналіз сучасного стану співробітництва України з інститутами БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД дає підстави розглядати таку співпрацю як один з інструментів досягнення відповідності критеріям членства в ЄС.
Співробітництво України з БДІПЛ здатне відігравати визначальну роль у справі сприяння Україні в наближенні до відповідності політичним критеріям членства в ЄС. Виявлено відсутність у суспільстві поінформованості про те, що увага з боку ОБСЄ до України не є намаганням втручатися у внутрішні справи країни, а лише бажання 25-ти держав – учасниць ОБСЄ, які є членами ЄС, мати спільний кордон із цивілізованою, стабільною, передбачуваною і прогнозованою країною, яка поділяє їхні цінності та принципи. Встановлено, що Україна недостатньо ефективно та неповною мірою використовує механізми БДІПЛ. Це стосується потенціалу щорічних нарад ОБСЄ з огляду на зобов’язання в галузі „людського” виміру, експертного потенціалу Бюро та можливостей, що надає її діяльність у налагодженні зв’язків із європейськими інституціями, з якими вона активно співпрацює. У більшості випадків ініціатива співпраці йде не від міністерств і відомств, які в першу чергу мали би бути в цьому зацікавлені, а від Бюро.
Співробітництво з ВКНМ сприяє реалізації політики європейської інтеграції України в частині забезпечення прав національних меншин, прийняття відповідного законодавства. Встановлено, що співпраця України з першим ВКНМ Максом ван дер Стулом була набагато продуктивнішою, ніж із його наступником, - Рольфом Екеусом, візити в Україну якого не мали значного практичного результату, а більшість його обіцянок так і залишилися невиконаними. Макс ван дер Стул сприяв усуненню втручання ззовні в українські справи на Кримському півострові та намагання окремих сил через неврегульованість кримського питання дестабілізувати ситуацію в Україні. Його активна діяльність дозволила привернути увагу міжнародного співтовариства до проблем кримськотатарського населення та сприяла залученню значних позабюджетних коштів для їх вирішення. Однак дії ВКНМ часом викликали роздратування кримської влади, що могло призвести до загострення ситуації в будь-який момент. Інколи поради ВКНМ були не завжди доречними. Врегулювання за сприяння ВКНМ одних проблем часом породжувало ряд інших. Аналіз моніторингу стану справ українців у Росії та росіян в Україні, проведений ВКНМ М. ван дер Стулом, засвідчив дієвість та результативність такого заходу. Моніторинг дозволив зняти з нашої країни безпідставні звинувачення у недотриманні прав росіян на території України. Отже, зазначений механізм сприяв спростуванню критики на адресу України та піднесенню її міжнародного авторитету. Національне законодавство України у сфері забезпечення та гарантування прав національних меншин, підготовлене за сприяння ВКНМ, було визнано прогресивнішим порівняно з ЄСівським. Отже, ВКНМ Макс ван дер Стул практичними діями посприяв Україні у досягненні відповідності такому критерію членства в ЄС (перша група – політичні) як прийняття законодавства, що надійно захищає права меншин і сприяє їх розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок