Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ / сторінка 3

Назва:
ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Водночас всі держави-члени ЄС є учасницями ОБСЄ, що зумовлює певний тип зв’язків елементів європейської системи міжнародних відносин. Такий підхід уможливлює встановлення змісту та характеру взаємозв’язку між співпрацею в рамках ОБСЄ та європейською інтеграцією.
З метою виявлення спільності та відмінності принципів, закладених в основу критеріїв набуття членства в ЄС та діяльності інститутів ОБСЄ, у роботі був використаний компаративний підхід. Це дало змогу з’ясувати спільність положень і підходів ЄС та ОБСЄ до функціонування європейської системи міжнародних відносин, дати оцінку діяльності інститутів ОБСЄ в економічному та „людському” вимірах, визначити можливості використання потенціалу ОБСЄ для реалізації політики європейської інтеграції України.
Для аналізу окремих аспектів теми були задіяні логічний та історичний методи. При використанні першого з них у роботі широко практикується звернення до гіпотетичного і аксіоматичного прийомів. Так, розробляючи наукові гіпотези, припущення, ми прагнули до новизни і нетривіальності в подачі матеріалу. Ці прийоми також повніше пояснюють досліджувані явища і процеси, зокрема при вивченні діяльності інститутів ОБСЄ та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Історичний метод дозволив дослідити виникнення, формування і розвиток процесів та явищ у хронологічній послідовності, що допомогло виявити внутрішні і зовнішні зв’язки, закономірності й суперечності.
Порівняльно-історичний метод був необхідним для виявлення суті відмінностей у формально тотожних процесах, що співвідносилися щоразу з конкретною історичною ситуацією. Він дав змогу конкретизувати мету дослідження в цілому і окремих її аспектів, унеможливив однобічні оцінки. Вибір проблемно-історичного методу зумовлений необхідністю розгляду процесу співпраці України з інститутами ОБСЄ в історичній ретроспективі основних тенденцій, напрямів і подій.
У роботі було використано методи моделювання та прогнозування. Вони базуються на принципах системності та історичності, що дозволило їх застосувати в процесі вироблення теоретико-практичних пропозицій подальшої активізації співробітництва України з інститутами ОБСЄ та участі в діяльності Організації. На основі аналітико-прогностичного методу було вивчено напрями співробітництва України з інститутами ОБСЄ крізь призму політики європейської інтеграції України. Зокрема, було досліджено можливості використання потенціалу інститутів ОБСЄ у вирішенні ряду актуальних для України проблем.
Робота з документальними джерелами: офіційними документами ОБСЄ, ЄС, засідань Рад Міністрів ОБСЄ та її постійно діючих органів, архівами МЗС України та ін., – проводилася за допомогою контент-аналізу.
Під час дослідження проблеми використовувався широкий спектр методологічних підходів, оскільки саме комплексне їх застосування може забезпечити всебічний та цілісний аналіз проблеми.
У дисертації запропоновано авторську концепцію: внаслідок краху біполярної системи міжнародних відносин та світової політики на початку 1990-х років змінилися завдання, які була покликана вирішувати НБСЄ. Результатом пошуку нового місця в системі європейської безпеки стала трансформація НБСЄ в ОБСЄ, а також зміна її ролі налагоджувача діалогу між ворожими блоками на демократизатора у посткомуністичному просторі. Аналіз нової ролі ОБСЄ та вимог, що висуваються ЄС до кандидатів на членство, дає можливість за допомогою визначення сучасних концептуальних засад інтеграції окреслити місце і можливості ОБСЄ в інтеграційних процесах в Європі, особливо на безпековому, економічному та гуманітарному рівнях. Це, в свою чергу, дозволяє з’ясувати взаємозалежність між співпрацею в рамках ОБСЄ та інтеграційними процесами на європейському континенті в умовах формування сучасної європейської системи міжнародних відносин.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що:
Цілісно досліджено інститути ОБСЄ у сфері економічного та „людського” вимірів діяльності Організації щодо демократизаційних і системно-організуючих чинників, базових інституцій і провідних суб‘єктів реалізації політики європейської інтеграції України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок