Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ / сторінка 4

Назва:
ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Виявлено та проаналізовано оптимальні наукові теорії і методології дослідження діяльності Організації з безпеки та співробітництва в Європі в контексті сучасної динаміки євроінтеграційних процесів через порівняльний аналіз головних і найбільш популярних теорій європейської інтеграції. Встановлено їх недостатню розробленість у світовій політичній науці та майже практичну відсутність у тематиці досліджень вітчизняного суспільствознавства.
З’ясовано спільність принципів та положень діяльності інститутів ОБСЄ у сфері „людського” та економічного вимірів із принципами та положеннями, що закладені в категоріально-понятійний апарат Копенгагенських критеріїв набуття членства в ЄС. Доведено, що існують всі підстави вважати діяльність інститутів ОБСЄ БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД такою, що сприяє зацікавленим державам-учасницям ОБСЄ в набутті членства в ЄС. Тому запропоновано розглядати Організацію з безпеки та співробітництва в Європі як вирішальний для України “полігон” адаптування до Копенгагенських критеріїв набуття членства в ЄС.
Встановлено, що політика європейської інтеграції України відповідає сучасним теоріям інтеграції на європейському континенті, а її базисом є цивілізаційна теорія розвитку інтеграційних процесів у Європі.
Досліджено напрями співробітництва України з інститутами ОБСЄ БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД. Встановлено відповідність такої співпраці основним напрямам зовнішньої політики України, зокрема реалізації завдань політики європейської інтеграції нашої країни. З’ясовано, що у контексті розвитку співпраці з інститутами ОБСЄ українська сторона отримує значні можливості використання їх потенціалу у вирішенні питань, які стоять на шляху наближення України до відповідності Копенгагенським критеріям членства в ЄС.
Встановлено спрямованість діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні на сприяння європейській та євроатлантичній інтеграції України, налагодження зв’язків із європейськими інституціями, виконання ролі посередника та рушія співробітництва України з інститутами БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та особливо КДЕД.
Запропоновано авторське бачення проблемних питань співробітництва України з інститутами ОБСЄ. Проведено їх умовну класифікацію на політичні, організаційні та юридичні. Встановлено, що увага України до співробітництва з інститутами ОБСЄ та діяльності в Організації залишається неадекватною їх потенціалу, який слід використати нашій країні на шляху інтеграції в європейські структури, вирішення низки внутрішніх проблем. Запропоновано новаторське бачення механізмів збільшення впливу України на діяльність ОБСЄ, використання її потенціалу для відстоювання національних інтересів та досягнення стратегічних пріоритетів зовнішньої політики нашої держави.
Введено до наукового обігу нові джерела: вітчизняні й іноземні, архівні матеріали та документальну базу ОБСЄ, Міністерства закордонних справ України, що дозволило доповнити та уточнити наукові уявлення щодо досліджуваної проблеми.
Наукове та практичне значення дисертації визначається її актуальністю, новизною та комплексом положень, що виносяться на захист. Матеріали і результати дисертаційного дослідження частково знайшли своє використання у практичній діяльності Міністерства закордонних справ України, можуть бути використані іншими відомствами, органами державної влади, які причетні до співпраці з інституціями ОБСЄ, працюють над реалізацією політики європейської інтеграції України. Дисертація може бути корисною при налагодженні та подальшій реалізації проектної діяльності з інститутами ОБСЄ, а також при підготовці нормативних і спеціальних курсів у вищих навчальних закладах з політології, міжнародних відносин і світової політики, зовнішньої політики України. Матеріали дисертаційного дослідження були використанні при виробленні зовнішньополітичних ініціатив України, підготовці національних делегацій до участі в заходах ОБСЄ. Прикладом є ініціатива щодо головування України в ОБСЄ у 2013 р., озвучена Міністром закордонних справ Б.І.Тарасюком на засіданні Ради Міністрів ОБСЄ в Любляні (Словенія, 5 грудня 2005 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок