Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ / сторінка 6

Назва:
ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Як встановлено в дисертації, відмінності у трактуванні різними теоріями інтеграції Об’єднаної Європи зумовлені не лише широким набором раціонально сконструйованих схем, інструментів і механізмів, а й певними вихідними аксіомами щодо значущості таких епістемологічних для політичної науки понять, як “людина”, “індивід”, “етнос”, “нація”, “особистість”, “культура”, “держава” тощо. Виходячи з цього, будь-яка інтеграція, а тим більше в європейському масштабі – надто складний і багатовимірний процес, щоб його можна було дослідити інструментарієм лише якогось одного наукового підходу. Водночас реальний розвиток європейських інституцій не забезпечує єдиних контекстуальних посилань для розробки інтеграційної теорії, тобто для розуміння реальних процесів інтеграції має бути використаний увесь накопичений науковий арсенал теорій інтеграції, кожна з яких ставить суттєві проблеми і пропонує важливі засоби їх розв’язання. Лише меншість наявних шкіл або теорій інтеграції (серед них передусім соціологічний інституціоналізм, історичний інституціоналізм та конструктивізм) акцентують увагу на змістовому характері, ідейно-ціннісному навантаженні зв’язків між державами – учасницями інтеграційних процесів, а також між їх громадянами та групами громадян. Поряд із цим очевидно, що успіх, масштаби і напрями інтеграції, її стабільність та тривалість прямо залежать від ідейного змісту, від змістового наповнення політичної програми (платформи) інтеграції. Адже це може бути войовнича, авторитарна, націонал-шовіністична, а може бути й ідеологія плюралістичної демократії, верховенства права, поваги прав і свобод людини, на основі яких відбуваються нині процеси інтеграції в рамках Європейського Союзу, ОБСЄ і Ради Європи.
Карколомні зміни фундаментальних ідеологем та соціальних устроїв, що відбулися в Європі та світі протягом новітнього часу, стрімка динаміка процесу глобалізації, що посилює релятивізм у сприйнятті будь-яких культурно-цивілізаційних цінностей, традицій та парадигм, конфігурація та пріоритети світової політики ХХІ століття вимагають розвитку “консенсусного розуміння”, що визнавало б та поважало різноманітні, в тому числі множинні ідентичності”. У цьому плані ми не бачимо принципової суперечності між цивілізаційним та функціонально-прагматичним поглядами на єдність Європи, характерними передусім для федералістів, з одного боку, та функціоналістів, неофункціоналістів та трансакціоналістів – з іншого. Навпаки, стрижневий на сьогодні „людський” вимір діяльності ОБСЄ органічно узгоджується з ліберальними принципами та ринковими засадами інтеграції.
Виходячи з мети дисертаційного дослідження, автор звертає увагу та те, що сучасна роль такої унікальної міжнародної безпекової організації, як ОБСЄ, полягає передусім в активному впливі (через свої інститути БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД) на процес вироблення спільних цінностей, досягнення економічної та демократичної безпеки, побудови Великої Європи.
З метою реалізації завдань даної роботи автором було використано широке коло джерел, різних за своїм характером, які умовно були поділені на дві основні групи: офіційні джерела з тематики даного дослідження та розробки аналітичного характеру.
Слід відзначити праці, автори яких поряд із дослідженням інших проблем роблять спроби з’ясувати окремі аспекти нової ролі ОБСЄ, яку вона почала відігравати в 1990-х роках після завершення „холодної війни”, розпаду Радянського Союзу: М.Антонович, С.Василенко, Ю.Мацейко, А.Озадовський, П.Султановський, І.Харченко. У вітчизняній науковій періодиці з цієї проблеми можна віднайти думки і деяких зарубіжних авторів: П.Асснер, А.Блуд, Л.Гофман, О.Дергачов, І.Дуглас, Б.Йоріс, Ф.Мьоллерс.
Чимало праць, в яких також піднімаються окремі питання участі України у Гельсінському процесі, присвячено проблемам національної та міжнародної безпеки і співробітництва: Д.Видрін, Ш.Гарнетт, В.Горбулін, О.Гончаренко, К.Кудас, Т.Кузьо, Р.Лебенсон, Л.Скороход, Ю.Скороход, Г.Перепелиця, Г.Почепцов, Б.Тарасюк, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок