Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ / сторінка 8

Назва:
ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Вироблені Бюро оцінки та рекомендації становлять основу офіційних позицій цих країн.
У дослідженні діяльності Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, Представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації та Координатора діяльності ОБСЄ у сфері економіки та довкілля було застосовано такі ж самі принципи та підходи. Водночас у роботі з’ясовується напрацьований досвід, авторитет та визнання цих інститутів ОБСЄ: чи об’єктивні їх оцінки та рекомендації, чи беруться вони до уваги та впровадження, в тому числі й членами ЄС. Встановлено, що потенціал ВКНМ було використано в ряді нинішніх членів ЄС (Естонія, Угорщина, Латвія та Словаччина), яким Комісар сприяв у вирішенні ряду проблем етнічного та національного характеру. Таким чином, інститут ВКНМ є установою з достатнім досвідом, кадровим та фінансовим потенціалом, що проводить не лише моніторинг ситуації в регіоні ОБСЄ, але й на практиці сприяє державам-учасницям у вирішенні цілком конкретних проблем, що в перспективі позитивно позначається на їх європейській інтеграції.
Про відповідність інституту ПЗМІ положенням Європейського Союзу свідчить орієнтація як ОБСЄ, так і ЄС на те, що свобода слова і засобів масової інформації є одним із фундаментальних принципів забезпечення прав людини. Окремо встановлено особливий зв’язок, який поєднує діяльність ПЗМІ та Європейського Союзу, про що свідчить той факт, що інституції ЄС взяли за основу висновки та рекомендації цього інституту ОБСЄ. З’ясовано, що бажання інтегруватися в ЄС не може бути реалізовано доти, доки ПЗМІ фіксуватиме порушення свободи слова та ЗМІ в країні – кандидаті на членство.
Аналіз інституту КДЕД ОБСЄ засвідчив відповідність його діяльності ключовим поняттям, які визначають європейську інтеграцію. Підтвердженням цього може бути теза теоретика і практика сучасних міжнародних відносин Дж.Коулмена про те, що економічні мотиви є значно сильнішим чинником інтеграції, ніж політика чи культура. За Дж.Коулменом, ОБСЄ та співпраця в рамках її економічного виміру має розглядатися як т.зв. передпокій для держав Центральної і Східної Європи, що очікують, насамперед з економічних мотивів, членства в ЄС. Отже, аналіз діяльності КДЕД та результати роботи його офісу свідчать про надання ним сприяння державам-учасницям ОБСЄ у вирішенні як внутрішніх економічних та екологічних проблем, так і в реалізації євроінтеграційних прагнень, основою для яких на сьогодні є економічні стосунки.
Зроблено висновок, що діяльність інститутів ОБСЄ БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД співвідносна з положеннями та принципами, закладеними до критеріїв набуття членства в ЄС. Враховуючи той факт, що вони стосуються політичних та економічних питань, а також включають стабільні демократичні інституції, повагу до меншин, існування ринкової економіки, здатної витримати конкурентний тиск у Європейському Союзі, спроможність дотримуватися цілей політичного, економічного і валютного союзу, автор пропонує розглядати діяльність інститутів ОБСЄ БДІПЛ, ВКНМ, ПЗМІ та КДЕД як практичний інструмент вирішення зацікавленими державами-учасницями ОБСЄ ряду проблем щодо наближення до відповідності критеріям сучасного, демократичного, правового та економічно розвинутого державотворення, успішним прикладом якого вважається Європейський Союз.
У третьому розділі – “Місце та роль співробітництва України з інститутами ОБСЄ в реалізації політики європейської інтеграції України” – вирішено більшість завдань дисертаційного дослідження. З’ясовуються витоки, етапи становлення, значення та завдання політики європейської інтеграції України, досліджується співпраця з кожним окремо інститутом ОБСЄ в сфері „людського” та економічного вимірів діяльності Організації. Визначається роль „польової” інституції ОБСЄ в Україні на предмет сприяння в реалізації політики євроінтеграції нашої країни та налагодження співробітництва з інститутами Організації. В окремий підрозділ виділено проблемні моменти реалізації співробітництва України з інститутами ОБСЄ, для усунення яких запропоновано ряд авторських рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРИРОДА, ХАРАКТЕР ТА ДИНАМІКА СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ З ІНСТИТУТАМИ ОБСЄ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок