Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЯМИЙ СИНТЕЗ ГЕТЕРОЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ МІДІ ТА СВИНЦЮ З АМІНОСПИРТАМИ

ПРЯМИЙ СИНТЕЗ ГЕТЕРОЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ МІДІ ТА СВИНЦЮ З АМІНОСПИРТАМИ

Назва:
ПРЯМИЙ СИНТЕЗ ГЕТЕРОЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ МІДІ ТА СВИНЦЮ З АМІНОСПИРТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,98 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОВБАСЮК ЛАРИСА АНАТОЛІЇВНА
УДК 546.386-56-815
ПРЯМИЙ СИНТЕЗ ГЕТЕРОЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ МІДІ ТА СВИНЦЮ З АМІНОСПИРТАМИ
02.00.01 - неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор хімічних наук,
старший науковий співробітник
Кокозей Володимир Миколайович,
Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідуючий лабораторією НДЧ
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця,
завідуюча кафедрою загальної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Рейтер Ліон Григорович,
Національний технічний університет
України “Київський політехнічний інститут”
Провідна установа Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І.Вернадського НАН України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться 24 травня 1999 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.03 при Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 60).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, 252033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 21 квітня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Олексенко Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гетероядерні комплекси завжди привертали увагу дослідників. Присутність кількох центральних атомів, розташованих на невеликих відстанях, створює сприятливі умови для обмінної взаємодії та прояву нових фізико-хімічних (каталітичних, електрохімічних, електронних, магнітних) та біологічних властивостей. Разом з тим, синтез гетероядерних комплексів є досить складним.
Метод прямого синтезу координаційних сполук з використанням протонодонорних реагентів, започаткований на кафедрі неорганічної хімії Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, можна вважати одним з перспективних напрямків сучасної синтетичної координаційної хімії. Набуті знання та досвід щодо реакцій за участю металічних порошків та оксидів металів дали підстави прогнозувати утворення гетероядерних комплексів в умовах прямого синтезу. З’ясування такої принципової можливості потребувало окремого дослідження, актуальність якого полягає у розробці нових методів синтезу гетероядерних комплексів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибраний напрямок пов’язаний із тематичним планом науково-дослідних робіт Київського Національного університету імені Тараса Шевченка (тема № 168 ”Синтез та дослідження біологічно-активних координаційних сполук” та № 97071 ”Перспективи прямого синтезу координаційних сполук”) та програмою Європейського Союзу ”Хімія металів в медицині”.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи була розробка нового підходу до одержання гетероядерних комплексів міді та свинцю з аміноспиртами.
Для досягнення поставленої мети було проведено пошук систем, найбільш придатних для синтезу гетероядерних комплексів, якими виявились такі, що містять порошок одного металу та сіль іншого. Ми вивчили взаємодію порошку міді з солями свинцю (хлорид, бромід, йодид, тіоціанат, нітрат, ацетат) в неводних (диметилформамід, диметилсульфоксид, метанол, ацетонітрил) розчинах аміноспиртів (моноетаноламін, 2-диметиламіноетанол, діетаноламін, триетаноламін) або їх гідрохлоридів та з’ясували основні закономірності перетвореннь в досліджених системах.
Наукова новизна одержаних результатів. Було встановлено принципову можливість одержання гетероядерних сполук в умовах прямого синтезу та запропоновано нові методики синтезу гетероядерних комплексів міді та свинцю з аміноспиртами. Розроблені оригінальні методики відрізняються від відомих простотою експериментального виконання та доступністю вихідних речовин. Вперше синтезовано 63 гетероядерні комплекси з аміноспиртами, встановлені їх склад та будова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРЯМИЙ СИНТЕЗ ГЕТЕРОЯДЕРНИХ КОМПЛЕКСІВ МІДІ ТА СВИНЦЮ З АМІНОСПИРТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок