Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО АГРАРНОГО РИНКУ

ФОРМУВАННЯ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО АГРАРНОГО РИНКУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО АГРАРНОГО РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.В. ДОКУЧАЄВА
БОНДАР ОЛЕНА СТАНІСЛАВІВНА
УДК 631.16 : [658.115]
ФОРМУВАННЯ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО АГРАРНОГО РИНКУ
08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті, Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
АМОСОВ Олег Юрійович,
Харківський регіональний інститут УАДУ при Президентові України,
заступник директора
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
АМБРОСОВ Володимир Якович,
Харківського відділу науково-виробничих формувань
Інституту аграрної економіки УААН, м. Київ,
завідувач відділу;
кандидат економічних наук, доцент
ЛАТИНІН Микола Анатолійович –
інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, м. Харків, заступник директора.
Провідна установа: Полтавська аграрна академія,
кафедра економіки і маркетингу, м. Полтава.
Захист відбудеться „ 20 ” березня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 в Харківському державному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, Комуніст -1, учбове містечко ХДАУ, корпус 1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, Комуніст 1, учбове містечко ХДАУ, корпус 1.
Автореферат розісланий „ 4 ” лютого 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Регіональний аграрний ринок сьогодні – це економічна система, де ринковий механізм (ціна, попит, пропозиція) стає основним засобом координації в сфері виробництва товарів та розподілу їх між споживачами на території регіону. Формування регіональних аграрних ринків відбувається на різних рівнях: місцевому, районному, обласному і т. д. Важливою характерною рисою формування ринкового механізму при цьому є багатоукладність економіки, що обумовлює розвиток у перехідний період різних організаційно-правових форм господарювання і необхідність реформування земельних відносин з урахуванням специфіки окремих регіонів. У ході реалізації аграрної реформи в Україні в процесі реорганізації колективних сільськогосподарських підприємств відзначається масове становлення різних сільськогосподарських формувань на приватній основі. Зокрема набули поширення виробничі кооперативи, товариства з обмеженою відповідальністю, приватно-орендні, селянські (фермерські) господарства та ін. На регіональному рівні постають питання забезпечення їх матеріально-технічними ресурсами, збуту і переробки вирощеної продукції, використання об’єктів виробничої інфраструктури. Враховуючи складність сільськогосподарського виробництва, приватні товаровиробники не можуть одночасно достатньо приділяти уваги виробництву, комерційній діяльності, пошуку й придбанню ресурсів та послуг за прийнятними цінами.
Необхідно відзначити, що перехід до ринку в умовах регіону пов'язаний з певними труднощами: недостатньо глибоко обґрунтована теоретична база формування регіонального агропродовольчого ринку, немає цілісності економічного простору, не вистачає практичного досвіду підприємливості, слаборозвинута ринкова інфраструктура.
Значущість дослідження цих питань полягає у необхідності визначення тенденцій та закономірностей формування місцевого аграрного ринку та стабілізації розвитку і підвищення ефективності аграрного виробництва на рівні регіону. Важливість і необхідність вирішення цього складного питання обумовили вибір і характеризують актуальність теми дослідження.
Внаслідок невмілого реформування та відставання практичних заходів від реформ, різко погіршилося матеріально-технічне забезпечення господарств, зменшилися обсяги виробництва в аграрному секторі, послабилась нееквівалентність обміну між містом і селом, що призвело до загострення соціально-економічної ситуації на селі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО АГРАРНОГО РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок