Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ БЮДЖЕТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ БЮДЖЕТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ БЮДЖЕТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,92 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Новіков Дмитро Георгійович
УДК 658.012.4 (043.3)
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ БЮДЖЕТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного
університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник | доктор економічних наук, доцент
Андрієнко Володимир Миколайович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Амітан Венiамiн Наумович, АТЗТ ДАНКО, віце-президент (м. Донецьк)
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Хижняк Володимир Іванович, Донецький інститут економіки та господарського права, заступник завідувача кафедри вищої математики та економіко-математичних методів (м. Донецьк)
Провідна установа
Харківський національний університет ім. В.Н Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики (м. Харків)
Захист дисертації відбудеться 24 вересня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул.Університетська, 24.
Автореферат розісланий 18 серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку економіки України характеризується високою динамікою її складових, що обумовлює невизначеність зовнішнього середовища підприємст-ва, яка багаторазово збільшує ризики його функціонування та істотно ускладнює процес управління різними видами діяльності. При цьому слід наголосити, що ефективність управління підприємством залежить насамперед від управління його фінансовими ресурсами, що визначають не тільки економічні показники (рентабельність, ліквідність, платоспроможність та інші), але й можливість функціонування у майбутньому. Це потребує пошуку і застосування нових механізмів управління фінансами підприємства, які дозволяють на етапі планування проводити оцінку майбутньої фінансово-господарської діяльності, виявляти латентні джерела росту витрат, а також розкривати потенційні резерви підвищення прибутковості та якості виробленої продукції.
Перехід підприємств до роботи у нових економічних умовах викликав суттєве збільшення вимог до якості системи фінансового планування. Невідповідність існуючих методів та процедур планування сучасним умовам ведення фінансово-господарської діяльності, інформаційний вакуум, безперервні та здебільшого непередбачувані зміни в економічній, політичній та соціальній сферах призвели до того, що розроблені плани швидко втрачають свою значущість у зв’язку з тим, що значно розбігаються з мінливою дійсністю. Тому в умовах трансформаційної економіки необхідно використовувати підходи до управління підприємством, що ґрунтуються на стратегічному та оперативному плануванні всіх видів діяльності, аналізі та контролі за виконанням планів, розробці індикаторів фінансового стану підприємства, що заздалегідь сигналізують про негативні тенденції та дозволяють виявляти причини дестабілізації для прийняття відповідних корегуючих впливів. Переліченим вимогам відповідає система бюджетування підприємства, що є складовою частиною його системи фінансового менеджменту.
Проблемам розробки моделей механізмів функціонування системи фінансового менеджменту підприємства присвячено багато робіт вітчизняних і зарубіжних вчених і дослідників, зокрема, Амітана В.Н., Андрієнка В.М., Бланка І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ БЮДЖЕТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок