Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Військово-організаційна діяльність ОУН у 1929-1939 рр.: (документознавчий аспект)

Військово-організаційна діяльність ОУН у 1929-1939 рр.: (документознавчий аспект)

Назва:
Військово-організаційна діяльність ОУН у 1929-1939 рр.: (документознавчий аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,43 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет «Львівська політехніка»
Лісіна Світлана Омелянівна
УДК 94(477)”1929/1939”(06) : 930.22
Військово-організаційна діяльність ОУН у 1929-1939 рр.: (документознавчий аспект)
Спеціальність: 20.02.22 – Військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії, теорії та практики культури Національного університету «Львівська політехніка» Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Гаврилів Ігор Омелянович,
доцент кафедри історії, теорії та практики культури Національного університету «Львівська політехніка»
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Плисюк Василь Пилипович,
завідувач кафедри українознавства Львівського державного аграрного університету
кандидат історичних наук
ВЧятрович Володимир Михайлович,
радник голови Служби Безпеки України, співробітник Українського інституту національної пам’яті.
Захист дисертації відбудеться 20 червня 2008 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12, навч. корпус 4, аудиторія 204).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розіслано 19 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Буковський І.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Організація Українських Націоналістів (ОУН) створювалася в той час, коли в українському політикумі відчувалася гіркота поразки визвольних змагань 1917-1921 рр., а в середовищі української політичної еліти панували песимістичні настрої щодо перспектив української державності. Надія на швидке відновлення збройної боротьби за самостійну Україну поволі згасала, тому радикально налаштовані політичні кола вирішили об'єднати всі націоналістичні організації: Українську Військову Організацію (УВО), Легію Українських Націоналістів (ЛУН), Союз Української Націоналістичної Молоді (СУНМ), Групу Української Націоналістичної Молоді (ГУНМ) в єдину ОУН.
Головна мета українських націоналістів полягала у підготовці українського громадянства до прогнозованої боротьби за Самостійну Соборну Українську Державу. Методи її реалізації змінювались залежно від конкретних історичних умов. Боротьба відбувалася як у формі силових методів, так і у вигляді «психологічної війни» за національну свідомість. Ідея віри у власні сили, пріоритет загальнонаціональних інтересів та свободи людини є актуальними і досі. Відслідковуючи діяльність ОУН як військово-політичної сили, можемо стверджувати, що у визвольній боротьбі перемагають не вдалі політичні програми чи статути, а люди, члени організації, які послідовно, хоч і зі змінним успіхом реалізовували її програмну платформу.
Діяльність ОУН ще й досі гостро полемізується в суспільстві, тому опертя на дослідження документів Організації та праць її провідників дасть можливість прогнозування сучасних версій націодержавотворення. Теоретичне обґрунтування ключових засад воєнної доктрини знайшли найглибше і найдокладніше відображення в студіях фундаторів та лідерів Організації, зокрема Є. Коновальця, М. Капустянського, В. Курмановича, М. Колодзінського, Р. Ярого, О. Гасина, З. Коссака – військовиків та публіцистів, інтелектуальний доробок яких десятиліттями був взагалі вилучений з української суспільно-політичної думки.
Механізм поширення націоналістичних ідей у різних країнах перебування українців полягав у розповсюдженні періодичних видань – «Сурма», «Розбудова Нації», «Український голос», «Самостійна думка», «Пробоєм» та низки інших, завдяки яким виникла розгалужена мережа націоналістичних осередків в різних регіонах світу. Тому їх дослідження повинно стати вагомим у вивченні діяльності ОУН.
Враховуючи зацікавленість у суспільстві, гостру полеміку в сучасному політичному середовищі, попередній висновок урядової комісії, який «.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Військово-організаційна діяльність ОУН у 1929-1939 рр.: (документознавчий аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок