Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР У СУЧАСНОМУ КОНЦЕПТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОГРЕСУ (філософсько-історичний аналіз)

ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР У СУЧАСНОМУ КОНЦЕПТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОГРЕСУ (філософсько-історичний аналіз)

Назва:
ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР У СУЧАСНОМУ КОНЦЕПТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОГРЕСУ (філософсько-історичний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,24 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХ СИЛ
імені ІВАНА КОЖЕДУБА
ПРУДНИКОВА Олена Вікторівна
УДК 130.3
ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР
У СУЧАСНОМУ КОНЦЕПТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОГРЕСУ
(філософсько-історичний аналіз)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: | кандидат філософських наук, доцент
Квіткін Петро Васильович,
Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба,
начальник кафедри філософії.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних досліджень, завідувач відділу етнополітики;
кандидат філософських наук, доцент
Фінін Георгій Іванович,
Харківський гуманітарно-педагогічний інститут, завідувач кафедри соціально-економічних дисциплін.
Провідна установа: | Національний технічний університет України „КПІ” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться „24”травня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Сумська, 77/79.
Автореферат розісланий „23”квітня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Є.М. Мануйлов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Людство вступило в ХХІ століття, накопичивши величезний досвід успіхів і невдач на шляху соціального розвитку. Індустріальний етап розвитку суспільства породив велику кількість проблем екологічного характеру, що відповідним чином позначились на сучасному стані екосистеми планети. Насамперед – це результат тієї технікоцентристської моделі розвитку соціуму, якій людство надавало перевагу в останні три століття свого існування і яка виявила свою недосконалість у сучасних умовах. Загрози й виклики сучасності, що постали перед світовою спільнотою, обумовлюють необхідність переосмислення змісту історичного процесу, джерел і тенденцій соціального розвитку, системи цінностей і ціннісних орієнтацій, потребують визначення сучасного концепту соціального прогресу, в якому б акцент робився не на технікоцентристському, а на екосоціальному розвиткові людства, та усувалися існуючі протиріччя в розвитку екосоціальної системи планети. Таким чином, дослідження проблеми людського виміру сучасного концепту соціального прогресу є актуальним в аспекті переосмислення спрямованості історичного процесу, сутності й змісту соціального прогресу в дусі антропоцентризму, визначення детермінант і тенденцій розвитку сучасного суспільства; корегування парадигми сучасного соціального прогресу, яка б відповідала загрозам і викликам сьогодення й майбутнього; виявлення змісту й основних напрямків діяльності щодо реалізації антропоекологічного концепту розвитку суспільства в нових реаліях ХХІ століття. Отже, проблема сутності й змісту сучасного концепту соціального прогресу і його людського виміру є актуальною науковою проблемою, що має теоретичне й практичне значення.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дослідження пов'язане з науково-дослідними роботами “Гуманітаризація” і “Гуманізація”, які проводилися кафедрою філософії Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за завданням Міністерства оборони України. Отримані результати знайшли відображення у проміжних і заключних звітах з науково-дослідницьких робіт.
Стан наукової розробки проблеми. Дослідження питання людського виміру соціального прогресу дозволяє визначити основні напрямки аналізу проблеми й ступінь ефективності її розв’язання.
Першу групу становлять роботи класиків соціально-філософської думки (Арістотеля, Платона, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР У СУЧАСНОМУ КОНЦЕПТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОГРЕСУ (філософсько-історичний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок