Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛЕТВОРЧІ ФУНКЦІЇ МІФО-РИТУАЛЬНИХ ФОРМ У ПОЕЗІЇ ВІСІМДЕСЯТНИКІВ (В. ГЕРАСИМ’ЮК, І. РИМАРУК, І. МАЛКОВИЧ)

СТИЛЕТВОРЧІ ФУНКЦІЇ МІФО-РИТУАЛЬНИХ ФОРМ У ПОЕЗІЇ ВІСІМДЕСЯТНИКІВ (В. ГЕРАСИМ’ЮК, І. РИМАРУК, І. МАЛКОВИЧ)

Назва:
СТИЛЕТВОРЧІ ФУНКЦІЇ МІФО-РИТУАЛЬНИХ ФОРМ У ПОЕЗІЇ ВІСІМДЕСЯТНИКІВ (В. ГЕРАСИМ’ЮК, І. РИМАРУК, І. МАЛКОВИЧ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,73 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМ. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
БОРИСЮК ІРИНА ВАСИЛІВНА
УДК 821.161.2.09
СТИЛЕТВОРЧІ ФУНКЦІЇ МІФО-РИТУАЛЬНИХ ФОРМ
У ПОЕЗІЇ ВІСІМДЕСЯТНИКІВ
(В. ГЕРАСИМ’ЮК, І. РИМАРУК, І. МАЛКОВИЧ)
10.01.01 — українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ — 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі філології Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Моренець Володимир Пилипович,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
віце-президент із науково-навчальних студій.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ільницький Микола Миколайович
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри теорії літератури
і порівняльного літературознавства;
кандидат філологічних наук
Лебединцева Наталія Михайлівна,
Миколаївський державний гуманітарний
університет імені Петра Могили,
доцент кафедри української філології
та світової літератури.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра новітньої української літератури, м. Київ.
Захист відбудеться “26” лютого 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий 24 січня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Нога


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Поезія вісімдесятників посідає особливе місце в літературному процесі останньої третини ХХ сторіччя. Унікальність цього поетичного покоління полягає в тому, що воно досягає нових, подосі незнаних меж духовної і творчої свободи за реальних умов тотальної несвободи. Такий відхід від риторики відбувається не через полеміку, не через відверте протистояння чи опозиційність ідей, а через послідовне усунення соцреалістичної риторики зі сфери поетичного мовлення.
Наше дослідження ґрунтується в основному на зразках лірики В.Герасим’юка, І.Римарука, І.Малковича, І.Маленького. Проте, задля повнішого висвітлення всіх аспектів досліджуваної теми, ми звертаємось і до зразків лірики тих поетів старшого покоління, котрі сутнісно, фактом власних філософсько-естетичних уподобань, належать до вісімдесятницької поетичної моделі — йдеться про представників Київської школи В.Голобородька, В.Кордуна і М.Воробйова. Такий добір імен зумовлений тим, що вісімдесятництво як явище не вичерпується власне вісімдесятими роками, а починається набагато раніше і закінчується пізніше. Так, поезія представників Київської школи, які блискуче дебютували в 60-х роках, стала реальним чинником літературного процесу лише у 80-ті, тобто поети Київської школи вийшли на широку літературну арену разом із вісімдесятниками.
Просотаність лірики цих поетів екзистенційними мотивами — з одного боку, й актуалізація міфо-ритуальних моделей — з другого, обумовили пошук концепції нашого дослідження. Саме міфо-ритуальний код людського життя є, на нашу думку, тим стрижнем, навколо якого групуються актуалізовані у ліриці вісімдесятників традиційні символи та архаїчні міфологеми.
На сьогодні в Україні немає системних досліджень, у яких би були проаналізовані функції міфо-ритуальних парадигм у творенні поетичного тексту на матеріалі лірики поетів-вісімдесятників. Натомість існують праці, присвячені розгляду окремих аспектів творчості цих поетів. Спираючись на тексти В.Герасим’юка, І.Римарука, І.Малковича, І.Маленького, ми спробували дослідити наявність у структурі поетичного тексту архаїчних ритуальних моделей, пов’язаних із міфо-ритуальним сценарієм життя людини.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тему виконано в руслі тематики досліджень кафедри філології Національного університету „Києво-Могилянська Академія” за напрямом „Сучасні теоретичні моделі у літературознавчих дослідженнях” (коди тематичних рубрик 1707, державний реєстраційний номер 0105U006981).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТИЛЕТВОРЧІ ФУНКЦІЇ МІФО-РИТУАЛЬНИХ ФОРМ У ПОЕЗІЇ ВІСІМДЕСЯТНИКІВ (В. ГЕРАСИМ’ЮК, І. РИМАРУК, І. МАЛКОВИЧ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок